FOTO hotela, kde budú ubytovaní Slováci, nájdete TU!

Tohtoročný šampionát sa bude konať v bubline a bez divákov. Pandémia koronavírusu zrušila už vlaňajšie majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku a pravé orechové to podľa všetkého nebude ani teraz v Lotyšsku. Všetkých šestnásť reprezentácií bude ubytovaných v jednom hoteli v centre mesta. Zaujímavosťou je, že Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel je s výškou 90 metrov šiestou najvyššou budovou v Lotyšsku.

Od nedele bude luxusný hotel prechodným domovom slovenskej hokejovej reprezentácie. Za skorší príchod do dejiska šampionátu môžu práve protipandemické opatrenia. „Po prílete absolvujeme testovanie a päťdňovú izoláciu. Tri dni bude každý na izbe, bez možnosti vyjsť, nasledujúce dva dni bude tím izolovaný ako celok. To znamená, že hráči budú môcť prísť do kontaktu medzi sebou, ale nie s členmi iných tímov či s organizátormi,“ uviedol pre Šport24.sk hovorca SZĽH Peter Jánošík. Zaujímavosťou je, že hráči budú bývať až do konca šampionátu po jednom a budú si tak môcť aspoň naplno užiť komfort hotelových izieb.

FOTO hotela, kde budú ubytovaní Slováci, nájdete TU!

Slovenskí hokejisti veľa času na tréning pred úvodným zápasom mať nebudú. Prvý duel MS ich pritom čaká už v piatok 21. mája o 19.15 s Bieloruskom. Testovať ich budú po prílete do metropoly Lotyšska každý deň a po skončení spomínanej päťdňovej izolácie sa testy budú robiť už len každý tretí deň. Čo by sa však stalo, ak by bol niekto pozitívny na koronavírus? „V prípade pozitívneho výsledku musí ísť hráč do izolácie a čakať na negatívny výsledok testu,“ objasnil nám hovorca zväzu.

Samotný štvorhviezdičkový hotel ponúka našim hokejistom potrebný komfort. Užívať si môžu izby s výhľadom na historické centrum Rigy, k dispozícii je pre hostí, samozrejme, aj posilňovňa a nechýba ani welness. Výhodou je aj poloha, keď autobusom by to malo byť do Olympijského športového centra, kde Slovensko odohrá zápasy A-skupiny, približne 8 minút cesty.