FOTO odviazanej fínskej premiérky vo finále MS nájdete TU!

Finálový zápas ponúkol drámu, ako sa patrí. Do vedenia išli javorové listy, no Fíni v tretej tretine otočili skóre tromi gólmi a zdalo sa, že na ceste za zlatom ich nič nezastaví. Kanada však v samom závere zázrakom vyrovnala a duel dospel do predĺženia. V ňom rozhodol Sakari Manninen a vypredaná hala v Tampere vybuchla gejzírom radosti.

Veľkú radosť mala aj fínska premiérka Sanna Marinová, ktorá si finálový duel nenechala ujsť a na prvý pohľad by ste nepovedali, že ide o jedného z najvyšších ústavných činiteľov. Sympatická čiernovláska prišla na štadión v roztrhaných džínsoch a skôr to vypadalo, že si ide užiť rockový koncert.

Marinová sa však počas zápasu neraz poriadne odviazala a opakované zábery televíznych kamier ukázali jej obrovskú radosť po fínskych góloch. Aby toho nebolo málo, fínska premiérka sa radovala s pohárom vína v ruke a keď sa objavila na videokocke, do kamery poslala bozk. Nokia aréna ju ani raz nevypískala, naši politici by sa pri podobných podujatiach asi takých vrelých ovácií dočkali len ťažko.