Lotyšská vláda dala zelenú fanúšikom, ktorí si mohli vychutnať už posledný deň skupinovej fázy 1. júna. Zatiaľ čo do Olympijského športového centra môže prísť maximálne 1 058 divákov, v modernej Arene Riga si zápasy môže pozrieť z hľadiska 2 660 fanúšikov. Aj v tomto prípade však platia viaceré obmedzenia. Na tribúny sa dostanú buď len zaočkovaní priaznivci alebo tí, ktorí už koronavírus prekonali. Dôležitým faktom je tiež, že zápasy si pozrú len lotyšskí občania, nikto ďalší sa na štadióny nedostane. 

Zelená od vlády však priniesla aj bizarné situácie. Duel Fínska s Kanadou si pozreli štyria ľudia a ešte väčší paradox nastal v zápase Ruska s Bieloruskom - ten si pozrel jediný fanúšik. Prezident IIHF René Fasel bol ale šťastný, že aspoň niekto si našiel cestu na štadióny. Podľa neho si totiž fanúšikovia okrem očkovania musia ešte zo stránky ministerstva zdravotníctva stiahnuť QR kód. „Tento proces sa spustil iba hodinu a pol pred začiatkom zápasu. Na technické záležitosti nemáme dosah, my len predávame vstupenky,“ povedal Fasel pre watson.ch. 

Zdá sa, že organizátori chceli z tejto možnosti vytrieskať čo najviac a tomu prispôsobili aj cenu vstupeniek, pričom všetky sú v jednej cenovej kategórii. Čiže je jedno, či sedíte hneď pri striedačke alebo za bránkou, zaplatíte rovnakú sumu bez ohľadu na to, aký výhľad máte na zápas. Lístok na posledný duel základných skupín stál 110 eur, štvrťfinále záujemcov vyšlo na 165 eur, semifinále 220 eur, zápas o bronz 280 eur a vstupenka na finále 340 eur. Zaujímavosťou je, že priemerná mzda v Lotyšsku v septembri 2019 bola 824 eur pred zdanením. Takže sa dá povedať, že fanúšik za finálový duel vysolí aj polovicu výplaty.