Aj keď sa celkom podobajú, pokrvní príbuzní to nie sú. Ide len o menovcov. „Prvýkrát sme sa videli v nejakom extraligovom zápase, ale bolo to už poriadne dávno,“ lovil v pamäti Michal. „Predstavili sme sa asi tak, že ahoj, ja som Chovan a Mišo mne, že čau Chovan,“ zasmial sa Martin. Čo o sebe navzájom vedia?

Príprava na hokejový šampionát naberá na obrátkach: Ramsay privítal kompletný káder!

„Že sme protihráči, ktorí sa navzájom rešpektujú. Martin je dobrý obranca, ktorý drží obranu Detvy nad vodou. A čo som počul od chlapcov, tak aj super chalan do kabíny, taký vodcovský typ,“ skonštatoval útočník Zvolena.

Michal (vľavo) a Martin Chovan sa v národnom tíme stretli prvýkrát.
Michal (vľavo) a Martin Chovan sa v národnom tíme stretli prvýkrát.
Zdroj: Matej Kalina

„Mišo je šikovný hokejista. Ak je niekto kapitánom prvého tímu v tabuľke, tak musí niečo vedieť na ľade. Nezávidím mu, dožičím mu, ale nie v zápasoch proti Detve,“ zavtipkoval si Martin. Obaja by si radi zahrali na domácom šampionáte.

FOTO Mourinho sa nečakane objavil na hokeji a vyrobil si megatrapas: Z jeho pádu pôjdete do kolien!

„Bolo by krásne zahrať si doma a každopádne budem bojovať o miestenku. Záujem stúpa, vidieť to aj na médiách a postupom času bude stúpať aj tlak,“ skonštatoval Martin. „Teraz nás každopádne čakajú na turnaji ťažké zápasy. Súperi sú korčuliarsky vyspelí a technicky zruční,“ uzavrel kapitán Zvolena.