Slovenskí hokejisti absolvujú počas svetového šampionátu tréningy v hale Daugava. Výstavba tejto arény mala byť hotová už v marci, ale do prevádzky ju uviedli iba minulú sobotu. Napriek tomu je v nej výborný ľad, čo si zverenci kanadského trénera Craiga Ramsayho mimoriadne pochvaľovali.

Viac fotografií z autobusového presunu hokejistov SR do tréningovej haly nájdete v GALÉRII

Krkolomná sa zdá byť akurát cesta na tréningy. Slováci sa totiž najskôr z hotela v civile presúvali do Olympijského športového centra, kde majú šatňu a kde odohrajú všetky zápasy v A-skupine. Po navlečení sa do výstrojov a dresov si to zamierili do tréningovej haly, ktorá je odtiaľ vzdialená desať minút autobusom. „Bolo zaujímavé ísť vo výstroji v autobuse. Človek niečo také len tak nezažije,“ povedal pre instagramový účet slovenského hokejového zväzu útočník Miloš Roman.

Slovenskí hokejisti strávili úvodné dni po prílete do Lotyšska zavretí na izbách, a o to viac im tréningy na ľade chýbali. „Prvé dni boli najhoršie, išli pomaly. Keď sme sa potom dostali už na štadión, ubehli omnoho rýchlejšie,“ dodal Roman, ktorý si dvojdňovú karanténu na hotelovej izbe krátil hraním hier na tablete.

Netradičnú logistiku si pochvaľuje aj kapitán tímu Marek Ďaloga. „Je to zaujímavé. Kým čakáme na autobus, s trénermi absolvujeme míting. Následne nás autobus odvezie pomaly až k ľadu tréningovej haly. Po tréningu si naň opäť pár minút počkáme a ideme späť,“ opísal presuny na tréning z uplynulých dní Ďaloga.