FOTO z príletu Slovákov nájdete TU!

Slovenskí hokejisti na šampionáte svojimi výkonmi príjemne prekvapili a prvýkrát od roku 2013 postúpili zo skupiny. Craig Ramsay do Rigy nominoval historicky najmladší tím s vekovým priemerom 24,75 roka a mladý káder spôsobil, že fanúšikovia na Slovensku opäť žili hokejom. Reprezentácia však vo štvrťfinále nestačila na USA a deň po vypadnutí už Slováci prileteli domov na bratislavské letisko počas obedňajších hodín.

Davy fanúšikov ich nečakali a nekonali sa ani žiadne ďalšie veľké ovácie. Na letisku si našich hokejistov počkali približne len štyria lovci autogramov, ktorí tak mohli pridať do svojej zbierky cenné podpisy. Hokejisti totiž po prílete čakali ešte približne desať minút pred letiskovou halou na autobus, ktorý zatiaľ na letiskovej dráhe nakladal ich batožinu. Následne ich odviezol preč a všetci sa mohli rozísť na zaslúžené dovolenky.

Mladý tím si v Rige pripísal štyri výhry a rovnaký počet prehier. Generálny manažér Miroslav Šatan však bol s výkonmi Slovákov spokojný. „Keď sme šli do Rigy, vedeli sme, že máme mladé, menej skúsené mužstvo a veľa zápasov môže vyzerať rôzne. Chlapci ale turnaj zvládli. Ľudia, ktorí im fandili, môžu byť na nich hrdí. My sme. Boli zápasy, ktoré nám vyšli aj nevyšli. Chlapci nazbierali do budúcna veľa skúsenosti, z ktorých verím, že raz budú ťažiť,“ zhodnotil prezident SZĽH.