Rakúsko - Fínsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly:
2. Filppula (Hartikainen, Granlund), 25. Granlund (Hartikainen, Lehtonen), 48. Rajala (Filppula)

Fíni mali expresný štart o zápasu. Hartikainen spoza bránky prihral Filppulovi, ktorý zblízka prekonal Kickerta a už po 105 sekundách otvoril skóre. Domácich to nakoplo a vtipnými kombináciami ďalej rozleptávali rakúsku obranu. Kickert im však v 1. tretine nedovolil ďalšiu gólovú radosť, zneškodnil šance Anttilu, Lammikka i Manninena. Domáci aj v druhej časti dominovali na ľade a svoju prevahu pretavili v druhý gól v 25. min, keď sa z dorážky presadil Granlund. Ten istý hráč mohol vzápätí zvýšiť v presilovke, no Kickert vytiahol famózny zákrok lapačkou. S postupom času sa osmelili aj Rakúšania, dobrú možnosť zahodil Haudum a v závere tretiny Wukovitsa na dvakrát vychytal brankár Olkinuora. V 44. min Nissnera zastavil v sľubnej šanci faul súpera. Outsider sa držal v hre až do 48. min, keď Rajala z ľavého krídla parádne trafil do bližšieho horného rohu a gólom na 3:0 definitívne pochoval rakúske nádeje. Po tomto momente sa zápas už len dohrával. Rakúšania tak nedokázali "ozbíjať" ďalšieho favorita a ich koncentrácia už smeruje na kľúčový súboj s Britmi.