Pozrite si EXKLUZÍVNE FOTO z nočných osláv Fínov v GALÉRII

Senzačné víťazstvo na turnaji nečakali ani samotní hráči Fínska, preto aj oslavy titulu majstrov sveta boli spontánne. Tím vedený kapitánom Markom Anttilom vo finále zaskočil favorizovanú Kanadu, a potom už hráči Suomi v sebe nezapreli typickú fínsku povahu.

Oslavy sa v tejto krajine berú vážne! A keďže Fíni na MS dominovali ako tím, v rovnakom duchu prebiehali aj oslavy. Na ne sa zo štadióna vybrala celá výprava majstrov sveta pohromade. V slušivých oblekoch vystúpili pri Dunaji a zamierili do centra mesta.

Bola už jedna hodina po polnoci, takže podnik pod Michalskou bránou si celý rezervovali. Anttila ako správny kapitán niesol so sebou aj trofej pre majstrov sveta, s ktorou sa premával po centre Bratislavy. V steak house, kde mali hráči najprv príhovor, a potom sa ozývali pokriky vo fínčine, sa zdržali až do ranných hodín. Pred podnikom ich čakalo pár fanúšikov.

Pozrite si EXKLUZÍVNE FOTO z nočných osláv Fínov v GALÉRII

EXKLUZÍVNE FOTO z majstrovských osláv Fínov v nočnej Bratislave: Zlato zapíjali do rána!
Zdroj: Matej Jankovič

Pozrite si EXKLUZÍVNE FOTO z nočných osláv Fínov v GALÉRII

“Prišli sme si pre autogramy a selfie. Naši chlapci sú zlatí, tak to je teraz cenné,” povedala nám Fínka Riitta, ktorá tam čakala niekoľko hodín. Zábava zlatých chlapcov sa odohrávala v podniku, kde sa po zjedení neskorej večere začali podávať aj alkoholické nápoje a nálada u hráčov stúpala. Keď už začalo svitať, zábavu opustila trojica hráčov, medzi ktorými nechýbal ani hviezdny Kaapo Kakko.

Počas cesty si majstri sveta urýchlene museli uľaviť, tak neriešili, kde, ale malú potrebu vykonali v centre Bratislavy. V meste, v ktorom sa pohybovali viacero policajtov, im za takéto "verejné pohoršovanie" hrozila pokuta . Ostatní Fíni potiahli ešte dlhšie a piť a oslavovať budú zrejme až do odletu do Helsínk, kam okolo obeda odlietajú.

Môže vás zaujímať:

Ako oslavujú Fíni titul svetových šampiónov? TU je FOTOGALÉRIA priamo z bratislavského ľadu!

Čo povedali novopečení majstri sveta po zisku zlata? Nech sa páči, tu sú hlasy z fínskej šatne!

Fínsko porazilo Kanadu a stalo sa majstrom sveta v hokeji: SUOMI zopakovali triumf zo šampionátu spred ôsmich rokov

TOTO vám v TV v boji o bronz neukázali: ŠOK v hľadisku a z reakcie Babiša pôjdete do kolien!