Pospíšil  pri prvom faule urobil prvom zbytočný krosček mimo hry, v druhom za narazenie na mantinel protihráča zozadu. Našich hokejistov to pribrzdilo v rozlete a mohlo to mať veľmi negatívne dopady na konečný výsledok. „Zo začiatku sme hrali dobre. Až kým neprišli fauly a dostali sme dva podobné góly po strele a dorážke. Boli to také dva náhodné góly,” povedal asistent trénera Andrej Podkonický. Oba góly totiž padli zhodne po tom, ako brankár Adam Húska betónom vyrazil puk, ktorý sa dostal na hokejku súpera a ten skóroval do prázdnej brány.

Reakcia na seba nenechala dlho čakať. Vo veľmi dôležitom zápase spravil dve veľké chyby, ktoré mohli našich hokejistov stáť zápas. Do druhej tretiny už Kristián Pospíšil nezasiahol a nebolo to pre zranenie. „Nehral kvôli faulom. Prvý nemusel spraviť, druhý bol diskutabilný, ale obrátilo to úplne zápas,” odhalil po zápase Andrej Podkonický.

Ku Kristiánovi Pospíšilovi sa vyjadril aj Craig Ramsay. „Hráči niekedy hrajú dosť, inokedy toho veľa neodohrajú,” povedal záhadne skúsený kanadský kouč. Naši hokejisti napokon dokázali s Kazachstanom zvíťaziť 4:3 a naďalej tak živia šancu na postup do štvrťfinále. Kto však rozhodol, že do druhej tretiny Pospíšil nezasiahne? „Urobil som ho ja,“ vysvetlil Ramsay. Ten v kabíne podľa vlastných slov nepovedal Pospíšilovi v kabíne nič. „Nepovedal som mu nič. Mužstvu som povedal, že musíme byť tím,” dodal 71-ročný tréner, ktorý oba fauly označil za hlúpe.