Syn legendárneho hokejistu Petra Bondru čakal dlho na šancu a prakticky vyše týždňa v Košiciach len trénoval. Jeho chvíľa prišla až proti Britom a bolo vidieť, že jeho odhodlanie bolo veľké. "Nečakal som, že budem hrať, pretože ešte ráno som bol otázny. Som však rád, že som si mohol zahrať a ešte radšej, že sme vyhrali," povedal po stretnutí 26-ročný útočník.

Aké to je, tak dlho čakať, kým a či, vôbec naskočí na ľad. "Je to aj o mentálne stránke a musel som to zvládnuť. Aj keby som nedostal šancu, bol by som hrdý na to, že by som mohol byť v tejto skvelej partii," prezradil Bondra.

Práve jeho šikovný teč Kochovej strely v samom závere ukončil skóre jasného zápasu v prospech Slovenska. "Chcem gól venovať svojej babke, ktorá zomrela pred mesiacom. Nestihol som si poplakať na striedačke... Bolo to pre ňu!" priznal Bondra. "Ešte dnes má mama päťdesiatku, tak som jej dal darček."

David, rovnako ako celý slovenský tím, bude v nedeľu fandiť Nemcom. Práve ich akákoľvek výhra udrží slovenské nádeje pri myšlienke na postup do štvrťfinále. "Samozrejme, budem im držať palce," vyhlásil.

Môže vás zaujímať

Rusi s Američanmi si vyhodili z kopýtka a naši hokejisti? Pozrite, ako trávia noci po zápasoch!

FOTO: Poctiví Slováci? Pozrite sa ako dodržiavajú naši hokejisti večierku!

FOTO Hviezda šampionátu pod drobnohľadom: Aha, takto prežíva zápasy fínsky supertalent!