Rusi po 24 hodinách nastúpia nastúpia proti outsiderovi z Veľkej Británie, Čechov čaká následne u o 19.15 tím Švajčiarska.

A-skupina:

Rusko - Česko 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Góly:
5. Burdasov (Morozov, Grigorenko), 36. Švec-Rogovoj (Kamenev), 46. Barabanov (Voronkov), 60. Grigorenko (Provorov) – 10. Flek (Špaček), 38. Vrána (Kubalík, Hájek), 58. Kubalík (Hronek, Kovář). Rozhodcovia: Rozhodcovia: Björk, Nord – Lundgren (všetci Švéd.), Kroyer (Dán.), vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0.
      Rusko: Samonov – Zub, Zadorov, Gavrikov, Provorov, Ožiganov, Rafikov, Dronov – Okulov, Šalunov, Barabanov – Karnauchov, Grigorenko, Slepyšev – Morozov, Burdasov, Galimov – Timkin, Švec-Rogovoj, Kamenev
      Česko: Hrubec - D. Musil, Hronek, Hájek, Moravčík, Šulák, Vitásek, Sklenička – Kubalík, Kovář, Vrána – Chytil, Zohorna, Zadina – Sekáč, Hanzl, Radil – Smejkal, A. Musil, Flek – Špaček

Česi boli od začiatku aktívnejší, ale ich tlak pribrzdil faul Hroneka na Galimova, po ktorom hrali ruskí hráči presilovku. V nej mal najprv šancu Galimov, ale sekundu pred návratom vylúčeného českého obrancu prekonal Hrubca Burdasov. Česi potom opäť prebrali iniciatívu, vyrovnania sa dočkali v 10. minúte. Flek mieril presne p prihrávke Špačka. Ďalšia šanca prišla na strane Ruska, mal ju obranca Zub, ale trafil iba žŕdku. Hra sa potom vyrovnala, oba tímy ponúkali rýchle kombinácie, hru nekúskovali časté prerušenia, gól však už v prvej tretine nepadol.

V druhej časti pokračovala vyrovnaná partia,  hráči oboch tímov k sebe tesne dostupovali, priestoru bolo málo. V oslabení po prihrávke Kameneva mieril presne Švec-Rogovoj a poslal Rusov do vedenia. Aj druhá tretina sa však napokon skončila zmierlivo, pretože v 38. minúte dostal puk do jazdy Vrána a strelou pomedzi betóny Samonova nezaváhal 2:2.

V treťom dejstve mal prvú dobrú príležitosť Smejkal, ale tesne pred bránkou mu ušiel puk a nezakončil. O pár minút neskôr sa dostal puk ku Barabanovovi a ruský útočník trafil presne po pravej ruke brankára Hrubca - 3:2. V záverečnej päťminútovke sa zverenci Filipa Pešána snažili o vyrovnanie a vďaka Kubalíkovmu gólu v presilovke sa im to aj podarilo. Ale 19 sekúnd pred koncom zabudla česká obrana na Grigorenka a ten rozhodol o triumfe Ruska.

Hlasy po zápase:

Jakub Flek, strelec prvého gólu ČR:"Chceme ísť od zápasu k zápasu. Dnes sme boli horším tímom, stále sme prehrávali a záver sme nezvládli. Musíme to hodiť za hlavu a pripraviť sa na ťažký zajtrajší zápas. Pri mojom góle sa mi otvoril priestor, skúsil som vystreliť, mal som šťastie, že to brankárovi prepadlo. Strieľam tam často."

Program zápasov MS si pozrite TU!

Tabuľky MS si pozrite TU!