Slováci sa zatiaľ dvakrát stretli s Lotyšskom, Nemeckom a Rakúskom. Priestor dostali tento rok najmä mladší hráči, čo si všimol aj Ernest Bokroš. „Skúšame veľa nových hráčov ako každý sezónu. Tento rok je to trochu extrém, pretože máme veľa mladých hokejistov, čiže v tom vidím jedinú zmenu,“ povedal skúsený tréner pre Šport24.sk.

Naši hráči sa zatiaľ trápia v zakončení, v šiestich dueloch dali prakticky len 13 gólov. „V každom tíme musíte mať mladých hráčov, strednú generáciu a starších hokejistov. Momentálne máme viac mladosti ako starších a skúsených hráčov a práve to nám chýba v presilovkách. Vidím, že nemáme rozdielových hráčov, ktorí to vedia využiť a posunúť mužstvo gólovo vpred,“ myslí si Bokroš ktorý ako asistent trénera získal so Slovenskom zo svetových šampionátov zlatú a striebornú medailu. 

Slovensko zakončí prípravu pred šampionátom vo štvrtok a v piatok duelmi s Českom v Prahe. Bokroš je presvedčený, že práve tieto stretnutia nás skutočne preveria. „Viem, že pred šampionátom je ťažké zohnať kvalitných súperov, ako sú Rusi, Švédi či Fíni, ale verím, že Česi budú mať svoju kvalitu. Z môjho pohľadu je lepšie hrať s ťažšími súpermi, ktorí vás preveria. Hráči budú proti Česku inak nastavení vnútorne aj mentálne. Vedia, proti komu nastupujú a aj náš výkon bude úplne iný,“ verí skúsený kouč, ktorý v tejto sezóne viedol extraligovú Detvu. 

Svoje vraj zohrá aj to, že Česi sú nielen kvalitnejším tímom ako naši doterajší súperi z prípravy, ale tiež odvekým rivalom Slovenska. „Áno, to urobí veľa a chlapci do toho pôjdu inak - nechcem nikoho uraziť - ako keby sme hrali s Rakúskom či Nemeckom. Uvidíme, s akým tímom nastúpia Česi, ale bude to už určite lepšia previerka,“ dodal Bokroš.

Bez divákov to bude náročné

Podľa Bokroša bude samotný šampionát v Lotyšsku zložitý z viacerých hľadísk. „Budú to veľmi špecifické majstrovstvá, pretože hrať bez divákov a v hale, aká nás čaká, tak to bude náročné pre celý tím. Hráči aj tréneri sú zvyknutí na plné hľadisko. Bude to náročný šampionát po psychickej aj hernej stránke,“ myslí si.