20. 05. 20:15
Skupina B
- : -

Fantastická gólová nádielka: Slováci v príprave zaznemanali prvé víťazstvo

Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v piatkovom zápase Euro Hockey Challenge v Salzburgu nad domácim výberom Rakúska 5:1. Skóre duelu otvoril už v 3. minúte Marián Studenič, ktorý v si tak hneď prvom reprezentačnom zápase pripísal aj prvý gól. Slováci mali po celý čas hru pod kontrolou, od vyššej prehry zachránil Rakúšanov brankár Lukas Herzog. Obaja súperi sa stretnú v druhom zápase v sobotu 20. apríla v Innsbrucku o 17.30 h.

Slováci sa od úvodných sekúnd zahryzli do súpera, jednoduchým prechodom do pásma si vytvorili prvé šance. Zverenci Craiga Ramsayho hrali onedlho aj prvú presilovku a po strele Bakoša otvoril skóre debutant Marián Studenič. Slovenskí hokejisti boli aj po góle pri chuti, na Herzoga mierilo niekoľko striel z dobrých pozícií. Godla mal prácu až v 10. minúte, ale hroziace nebezpečenstvo po rakúskej kombinácii odvrátila pozorná obrana. Strelec prvého gólu v zápase mal skvelú šancu aj v 12. minúte, ale nedokázal doraziť puk do poloodkrytej bránky. V 14. minúte Slováci poslali puk za bránkovú čiaru po druhý raz, arbitri ho uznali po krátkej porade. Strelcom bol Ladislav Nagy.

V závere prvého dejstva však Rakúšania znížili po strele Ganahla. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Boli to opäť Slováci, ktorí udávali tempo hry, lepšie kombinovali i korčuľovali. V 23. minúte Sersen výborne trafil hokejku Buca a Herzog ťahal puk zo siete už po tretí raz. Ďalšie šance prišli onedlho, mali ich Sukeľ a Štajnoch. V 26. minúte Liškova strela skončila v rakúskej sieti po štvrtý raz. Dominancia Slovákov pokračovala až do sirény, ktorá ukončila druhú časť hry, ale stav sa nezmenil. Na ďalšiu gólovú akciu si diváci počkali do 47. minúty, ale stála za to. Buc našiel skvelou prihrávkou Štajnocha a ten v nájazde rutinérsky zvýšil na 5:1. Ďalšie minúty sa niesli v snahe slovenských hokejistov o zvýšenie náskoku, hra sa aj naďalej odohrávala prevažne v ich útočnom pásme. Zásahy na konte brankára Herzoga neustále pribúdali, ale výsledok sa už nezmenil. Slováci tak po decembrovom triumfe nad Rakúskom na Švajčiarskom pohári zdolali rovnakého súpera aj na jeho pôde.

Začiatok online prenosu:
19. 04. 2019, 18:00

AUT 1 : 5 SVK

1:2, 0:2, 0:1
Salzburg Ice aréna

Štatistiky:

Góly a asistencie: 19. Ganahl – 3. Studenič (Bakoš), 14. Nagy, 23. Buc (Sersen), 26. Liška (Bakoš, Sukeľ), 47. Štajnoch (Grman, Buc). Rozhodca: Smetana, Nikolič – Nothegger, Konchider..

Súpiska AUT:

Herzog – Lindner, Maier, Payr, Schlacher, Jakubitzka, Kirchschläger, Matzka, Vallant – Ganahl, Baumgartner, Ulmer – Zwerger, Haudum, Hofer – Cijan, Komarek, Gaffal – Antonitsch, Maxa, Pöschmann.

Súpiska SVK:

Godla – Čajkovský, Štajnoch, Feherváry, Ďaloga, Koch, Sersen, Rosandič, Grman – Nagy, Špirko, Puliš – Chovan, Kytnár, Studenič – Bondra, Buc, Svitana – Liška, M. Sukeľ, Bakoš.

Obnoviť

Na štvrtý pokus sa Slovensko dočkalo výhry v príprave. Za obeť mu padlo Rakúsko. Celý zápas zverenci Craiga Ramsayho diktovali tempo a konečne boli streleckí plodní. Výhra je úplne zaslúžená. Druhý zápas sa odohrá zajtra t.j. 20.4.2019 v Innsbrucku. Stretnutie začína o 17:30. Ďakujem vám za pozornosť. Dovidenia, dočítania a dobrú noc.

Koniec zápasu.

59:35 min

Skvelá defenzívna práca našich hráčov.

59:00 min

Radovan Puliš ulovil puk na modrej čiare. Chvíľu ho podržal a zbavil sa ho.

58:48 min

Liška jednou rukou prepasíroval puk do útočného pásma a namieril si to na striedačku.

58:03 min

Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.

58:03 min

Ešte dve minúty sa budeme musieť brániť.

57:36 min

Naši chlapci dobre bránia a druhýkrát po sebe nepustili súpera za modrú čiaru.

57:22 min

Presilovková aktivita Rakúšanov pokračuje.

56:57 min

Kirchschläger ešte nepálil na Godlu.

56:19 min

Bondra si rukou spracoval puk a vyviezol ho von z nášho pásma.

55:52 min

Trest si odsedí Michal Chovan.

55:09 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Čajkovský – 5 min., hrubosť + osobný trest do konca zápasu, hrubosť).

54:57 min

No, teraz sa domáci ukázali pred Godlom! Haudum presne trafil nášho brankára!

54:34 min

Rakúšania sa prevažne zdržiavajú pri svojom brankárovi. Takto veru góly nedajú.

54:16 min

Vo vlastnom oslabení prišla strela Lišku. Herzog hru prerušil.

53:59 min

Bondra veľmi dobre bojuje pri mantineli. Pomáha mu aj Patrik Koch.

53:27 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Sukeľ – 2 min., podrazenie).

52:54 min

Studeničovi nevyšiel bekhnend.

52:26 min

Húževnatý Kytnár sa nedáva odbiť od puku.

52:08 min

Rosandič vyčkával so strelou. Napokon si puk potiahol po osi klziska a vyzval k zákroku Lukasa Herzoga, ktorý je celý zápas v ohni striel.

51:32 min

Grman urobil menšie zaváhanie, z čoho mohli niečo vyťažiť domáci hokejisti. Včas sme však možný náznak šance zneškodnili.

51:13 min

Štajnoch mal bližšie k puku a v pohode ho rozohral.

50:38 min

Čajkovský rozohrával na Svitanu.

49:54 min

Adam Liška zrýchlil na modrej čiare a preštrikoval sa do zakončenia! Mohol však ešte prihrávať Studeničovi, no skúsil sám ohroziť Herzoga.

49:37 min

Prvá formácia Rakúska nás na chvíľu zatlačila a dopustili sme sa zakázaného uvoľnenia.

49:19 min

Kytnár vybojoval puk za našou bránou a následne spadol. Pískať sa nebude.

48:53 min

Ulmer netradične na pozícii obrancu. Vyváža puk dopredu.

48:40 min

Mislav Rosandič vystrelil a Herzog s ďalším zákrokom.

48:32 min

Dovolili sme si niekoľko pekných prihrávok, hoci sa hrá v rovnovážnom stave.

48:10 min

Obrana domácich je poriadne zmätená.

47:44 min

Hráme vo veľkej eufórii. Až veľa priestoru nám ponúka súper.

47:27 min

Tento zápas už nám neujde. Dočkáme sa prvej výhry v príprave pred MS 2019.

46:56 min

Slovensko dalo gól! Pekný gól, ktorý dosiahol MARTIN ŠTAJNOCH. Dostal výbornú prihrávku od Grmana. Odchovanec Prievidze urobil šikovný bekhend na Herzoga, ktorý nemal šancu zakročiť. Asistencie: Dávid Buc a Mário Grman.

46:49 min

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

45:38 min

Treba ale povedať, že to domáci hokejisti hrajú veľmi laxne a ako keby bez záujmu. Nateraz si len medzi sebou prihrávajú a neprišla ešte žiadna strela, ktorá by bola nepríjemná, alebo by volala po góle.

45:25 min

Domáca reprezentácia už je usadená v pásme.

45:07 min

Rakúsko môže znížiť v početnej výhode.

44:49 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Grman – 2 min., hákovanie).

44:48 min

Rosandič vyrobil chybu na obrannej modrej čiare! Potrestať ju chcel Zwerger! Godla všetko vyriešil!

44:29 min

Svitana buchol do puku, ktorý sa kĺzal do stredného pásma.

43:56 min

Kytnár výborne zablokoval Baumgartnera.

43:28 min

Studenič sa prediera za bránkou.

43:15 min

Tí sa opäť zmohli len na vyhodenie puku cez všetky čiary.

43:05 min

Naďalej sme nepríjemní a aktívni. Rakúšanom robíme značné problémy.

42:31 min

Grman vystrelil od modrej čiary. Herzog puk stlmil vyrážačkou.

42:12 min

Koch dával prihrávku na obsadeného Lišku, ktorý bol atakovaný a skončil na ľade.

41:48 min

Puliš sa ukázal pred bránkou a pokúšal sa v rýchlosti o teč. Nepodarilo sa mu to.

41:27 min

Napriek tomu ostávame v pásme.

41:24 min

Rosandič vybojoval puk pri striedačke, ale Sukeľ si ho nestihol prebrať a nabrať smer útok.

41:03 min

Rakúsko hrá v plnom počte.

40:52 min

Presilovka sa končí. Táto ostane nevyužitá.

40:18 min

Feherváry poslal puk do útočného pásma. Pokúšame sa ešte využiť presilovku.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 19:47.

Po druhej tretine vyhrávame o tri góly. Naše vedenie prikrášlili Buc a Liška.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:49 min

Studenič aktívne masírovaný Schlacherom pred domácim brankárom. Skalický odchovanec inkasoval viacero krosčekov do chrbta.

39:25 min

Výborne napádame hru Rakúska. Vyše polminúty sme ich držali v strednom pásme.

39:04 min

Opakuje sa scenár z konca prvej časti. Túto početnú výhodu si môžeme a nemusíme preniesť do poslednej tretiny.

39:03 min

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Antonitsch – 2 min., sekanie).

39:00 min

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:33 min

Bakoš urobil peknú sťahovačku a hodil puk na hokejku Grmana. Ocitol sa však v ofsajde.

37:36 min

Schlacher po dlhšom čase preveril pripravenosť Godlu.

37:01 min

Bondra sa chcel pred brankárom Herzogom otočiť, aby mohol strieľať! Škoda!

36:32 min

Domáci hráči len vyhadzujú puky. Nám sa darí vytvárať tlak.

36:03 min

Chovan a ani Kytnár neprekonali Herzoga!

35:34 min

Chovanovi sa ukázal na kruhu Ďaloga, ktorý bez prípravy vystrelil. Išlo to vedľa bránky.

35:24 min

Ďalší icing zo strany domácich reprezentantov.

34:50 min

Godla trochu riskantne vyšiel z brány a zapojil sa do hry. Na naše šťastie gól vo vzduchu nevisel.

34:21 min

Darí sa nám držať protivníka na dištanc. Sme stále pri puku, vieme si ho pokryť a zaslúžene držíme trojgólový náskok.

33:44 min

Rosandič štartoval po pravej strane. Pri boxe časomeračov zasekol puk a hru preniesol do stredu klziska.

33:05 min

Bakoš si prebral presnú prihrávku do jazdy od Sersena. Následne švihom strieľal spoza domáceho obrancu. Puk smeroval vedľa bránky Rakúska.

32:33 min

Sersen opäť na modrej čiare. Naznačil strelu príklepom, ale nakoniec prihrával Kochovi.

32:08 min

Feherváry stojí za Godlom a čaká, kým mu do hry naskočia čerstvé sily.

31:36 min

Kytnár spoločne so Studeničom bojovali v útočnom pásme proti dvojici Rakúšanov.

31:03 min

Rakúšania poslali puk za našu bránku. Tam sa puku chopili hráči v bielych dresoch.

30:34 min

Na Puliša sa zavesilo duo domácich hráčov. Útočník Detvy si so situáciou poradil a prihral Nagyovi.

30:17 min

Vrátime sa pred domáceho brankára Lukasa Herzoga.

30:00 min

Stretnutie sa prehuplo do druhej polovice. V Salzburgu vedieme pohodlne 4:1.

29:42 min

Nateraz nám vychádzajú všetky činnosti. Len aby to takto išlo ďalej.

29:23 min

29:10 min

Ďalší príchod Rakúska do našej tretiny. Už to ubránime úplne.

28:48 min

Sukeľ sa pokúšal uchmatnúť puk Zwergerovi, ten si ho však postrážil nohami.

28:24 min

Domáci si menia puk a zároveň aj pozíciu.

28:00 min

Rakúšania v snahe o rýchly útok.

27:41 min

Úspešne sme ubránili úvodných devätnásť sekúnd z vylúčenia Ďalogu.

27:23 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Ďaloga – 2 min., držanie).

27:23 min

Antonitsch skúsil strelu z ľavého kruhu. Godla bol pripravený a schoval jeho strelu vo výstroji.

26:56 min

V tejto fáze sa podarilo domácim hráčom na pár sekúnd navštíviť naše pásmo.

26:35 min

Naši hokejisti postupne dostávajú protivníka z Rakúska pod tlak.

25:44 min

Slovensko dalo gól! Sukeľ uspel na buly. Bakoš vydoloval puk a posunul ho na modrú čiaru na ADAMA LIŠKU. Jeho nahodenie smerom na bránu skončilo za bezmocným Herzogom, ktorý mal zakrytý výhľad. Asistencie: Martin Bakoš a Matúš Sukeľ.

25:40 min

Prerušená hra.

25:32 min

Buc si prišiel po puk ku Godlovi a štartuje smerom dopredu.

25:19 min

Sersen sa poctivo vracal dozadu, no zaznel hvizd rozhodcu. Zakázané uvoľnenie.

24:47 min

Kytnár vošiel do pásma a taktiež zvolil strelu švihom. Zasiahol iba nohu brániaceho Matzku.

24:14 min

Slováci nahodili vynikajúce tempo, ktoré robí problém domácej reprezentácii. Za necelých päť minút sme na Herzoga vystrelili už jedenásťkrát. Úctyhodná bilancia. Denis Godla zasahoval štyri razy.

23:44 min

Puliš sa dostal za bránu, ale cítil za sebou Nagya a poslal mu zadovku.

23:22 min

Sukeľ si nakorčuľoval bližšie k rakúskej bránke a vyslal dobrý švih! Tesne vedľa!

23:13 min

Rosandič iba naslepo poslal puk popri mantineli.

22:45 min

Slovensko dalo gól! Sersen to vymyslel veľmi dobre. Najprv to vyzeralo, že pošle priamu strelu, ale volil strieľanú prihrávku na DÁVIDA BUCA, ktorý správne nastavil hokejku a po jeho teči opäť vedieme rozdielom dvoch gólov. Asistencia: Michal Sersen.

22:42 min

Sersen si pripravuje puk na strelu.

22:18 min

Studenič spomalil pred modrou čiarou. Po vhupnutí do útočného pásma prihrával Chovanovi.

21:49 min

Michalovi Chovanovi sa otvorila časť bránky, ale nedokázal do nej zasunúť puk!

21:45 min

Druhý slovenský útok si to namieril dopredu.

21:03 min

Rakúsko hrá s piatimi hráčmi.

20:35 min

Už sme sa nasťahovali do útočného pásma. Štajnoch vypálil dobrú strelu z pravej strany. Herzog sa dotkol puku.

20:26 min

Čajkovský mieša puk za Godlom.

20:14 min

Martin Štajnoch prihrával puk rukou.

20:10 min

Uvidíme, či sa nám podarí využiť početnú výhodu.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 18:57.

Zatiaľ sme zaznamenali najlepšiu tretinu v doterajšej príprave. Strelecký účet si otvoril Marián Studenič. Nagy pridal druhý gól, ale Rakúšania stihli do prestávky taktiež skórovať. V druhej tretine budeme pokračovať v presilovke.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:52 min

Ešte posledné vhadzovanie v strednom pásme pred prvou sirénou.

19:34 min

Ten však nedokázal spracovať puk.

19:28 min

Nagy rýchlou prihrávkou na ľavej strane našiel Štajnoch.

19:03 min

Dostali sme dobrú šancu odskočiť Rakúšanom na rozdiel dvoch gólov, a to dokonca pred koncom prvého dejstva.

19:03 min

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Jakubitzka – 2 min., držanie).

19:00 min

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:05 min

Rakúsko dalo gól!
Rosandič dával krížnu prihrávku pred bránku na Kytnára, ktorý stratil puk. MANUEL GANAHL rýchlo na túto situáciu reagoval a prestrelil Godlu. Bez asistencie.

17:56 min

Rakúsko aj Slovensko hrajú s piatimi hráčmi.

17:29 min

Prácu navyše sa pokúšal odviesť na druhej strane Milan Kytnár. Urobil menší prievan pred rakúskym bránkoviskom.

17:16 min

Držíme hru čo najďalej od Denisa Godlu.

16:49 min

S chuťou hrajúci Studenič už s ním vošiel do útočného pásma.

16:30 min

Naši chlapci sa snažia získať puk a v tejto chvíli sa to deje.

16:10 min

Pri puku sú domáci hokejisti, ktorí krúžia okolo slovenskej brány.

15:56 min

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Hofer – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Sersen – 2 min., hrubosť).

15:56 min

Hofer si vyšliapol na Sersena! Roztržku arbitri včas rozpustili!

15:49 min

Tvrdý súboj o puk za našou bránkou.

15:25 min

Liška sa snažil udržať pásmo, ale jeho snaha vyšla navnivoč.

15:15 min

Zakázané uvoľnenie, ktorým sa previnilo Rakúsko.

15:01 min

Prvý raz sa nám podarilo v tohtoročnej príprave streliť viac ako jeden gól.

13:42 min

Slovensko dalo gól! Ohľadom tohto gólu nastala väčšia diskusia. LADISLAV NAGY pohodlne prekonal domáceho brankára. Po konzultácii nám rozhodcovia uznávajú druhý presný zásah. Bez asistencie.

13:31 min

Lukas Herzog je od začiatku v plnej permanencii. Tentoraz ho ohrozil Puliš.

13:20 min

12:58 min

Zbierame cenné sekundy. Presilovka súpera sa čochvíľa skončí.

12:32 min

Patrik Koch veľmi dobre zabránil Hoferovi v dorážke.

11:55 min

Fantastický Buc. Dokázal vyhnať domácich z útočného pásma.

11:42 min

Rakúsko rozprúdilo menší kolotoč pri svojej prvej presilovke.

11:20 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Feherváry – 2 min., sekanie).

11:19 min

Feherváryho ľahká strela skončila pod kontrolou Herzoga.

10:44 min

Až teraz sa podarilo našim hráčom vytlačiť súpera za modrú čiaru. Zároveň obaja aktéri striedajú v priebehu hry.

10:34 min

Sú v našej tretine už dlhší čas.

10:03 min

Druhú desaťminútovku prvej tretiny ovládajú Rakúšania.

09:10 min

Prvá vážna šanca domácich hráčov. Kapitán Ganahl sa natlačil pred Godlu, ale našťastie nedostal puk za nášho gólmana. Bol to vôbec úvodný zákrok kežmarského rodáka v stretnutí.

08:42 min

Výborný zákrok brankára Rakúska. Prinútil ho k nemu Sukeľ. Ťahal puk na hokejke po osi klziska a pálil nebezpečne švihom.

08:29 min

Sukeľ prišiel na pomoc svojim kolegom.

08:02 min

Svitana korčuľoval smerom dopredu, no ešte zadovkou prenechal puk Bucovi.

07:16 min

Ďaloga urobil dve kružnice pozdĺž rakúskeho obranného pásma. Hlavne tá prvá si pýtala gól, keďže jeho bekhend smeroval do hradby tiel, ale ani jeden z našich hráčov nedokázal na túto prihrávku reagovať.

06:52 min

Puliš sa rýchlo presunul z kruhu k mantinelu. Zdalo sa, že sa mu podarí zastaviť puk telom, ale súperi ho vytlačili.

06:37 min

Buly v strednom pásme.

06:27 min

Rosandič sa vydal na útočný výlet, ale ďaleko sa nedostal. Prišiel o puk za červenou čiarou.

06:03 min

Dianie sa vrátilo pred brankára Godlu. Domácemu mužstvu sa ale nedarí držať pásmo a Slováci sú častejšie pri puku.

05:59 min

Na ľade je posledná slovenská formácia. Píska sa však zakázané uvoľnenie.

05:38 min

Rakúšania nás v týchto chvíľach zovreli v našej obrane, ale nie nadlho.

05:10 min

"Popradský" trojzáprah dal o sebe vedieť. Dávid Buc posunul puk do strany Bondrovi, ktorý vyskúšal pozornosť Herzoga.

04:57 min

Ďaloga vyšiel z hĺbky vlastnej tretiny a snažil sa prekľučkovať dopredu svojim typickým štýlom.

04:35 min

Chovan pridal do kroku a stihol uloviť puk v rohu klziska.

04:11 min

Nováčik zo zámoria Studenič je pri veľkej chuti. Teraz dobrou strelou zamestnal domáceho brankára. Po jeho strele sa hra prerušila.

03:49 min

Znovu Ladislav Nagy v dobrej pozícii. Ešte išiel robiť problémy brankárovi Herzogovi Čajkovský, ale náš matador ho neprestrelil.

03:24 min

Nagy nahodil puk na druhú stranu mantinelu, ale nikto si nenašiel cestu k puku.

02:57 min

Získali sme útočné pásmo, ale vzápätí sme oň prišli po prehratom vhadzovaní.

02:55 min

Verme, že tento gól nebude opäť jediným v stretnutí, ale že si naši reprezentanti vylepšia štatistiky o ďalšie.

02:08 min

Slovensko dalo gól! Výborný vstup do zápasu pre našich chlapcov. Pekne a jednoducho zahratá presilovka. Bakoš vystrelil švihom a MARIÁN STUDENIČ umiestnil puk do rakúskej bránky z tesnej blízkosti. Asistencia: Martin Bakoš.

01:55 min

Dobrú robotu predviedol Studenič.

01:46 min

Bakoš počas tejto početnej výhody vypálil z priestoru medzi kruhmi. Strela bola tečovaná.

01:27 min

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Haudum – 2 min., držanie).

01:27 min

Hra je prerušená. Máme za sebou minútu a pol.

01:10 min

Prvýkrát prišiel do kontaktu s pukom Marián Studenič.

00:55 min

Ganahl zahral proti Špirkovi tvrdo, ale čisto.

00:22 min

Špirko sa dostal s pukom na hokejke medzi dvoch hráčov, ale k strele sa nedostal.

00:11 min

Nagy bol zablokovaný pri mantineli dvojicou protihráčov. Následne sa puk ocitol mimo hracej plochy.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Na úvod zaznejú štátne hymny oboch štátov.

Vážení priaznivci hokeja! Vítam Vás pri sledovaní štvrtého prípravného zápasu Slovenska pred MS v Bratislave a Košiciach! Počas veľkonočného víkendu nás dvakrát preverí reprezentácia Rakúska!

RAKÚSKO

Rakúski hokejisti sa doposiaľ dvakrát streli s reprezentáciou Česka. V oboch prípadoch ťahali za kratší koniec. Západní susedia sa naposledy s našimi hráčmi stretli v decembri 2018. Vtedy utŕžili debakel 1:6. Aj tento zápas by mal byť povinnou jazdou Slovákov.

SLOVENSKO

Tréner Craig Ramsay po ďalších dvoch prehrách s Nemeckom urobil zmeny v nominácii. Reprezentačný dres vyzlieklo trio – Martin Chovan, Radoslav Tybor a Matej Paulovič. Novými tvárami vo výbere sú obranca Marek Ďaloga a zo zámoria Marián Studenič. Na šampionáte sa predstavia aj štyri posily z NHL, no tie sa k výprave pripoja po Veľkej noci. Našich chlapcov v troch dueloch trápila koncovka. Zdá sa, že si môžu napraviť chuť proti najbližšiemu súperovi v piatok a sobotu. Avšak jedno stále platí – dnes už neexistuje slabý protivník.

Z pozície komentátora sa na vás teší Ivan Harčár. Úvodné buly je na programe o 18:00.

Káder SR pred dvojzápasom Euro Hockey Challenge proti Rakúsku:

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Fín., 7/0), Július Hudáček (Spartak Moskva, Rus./KHL, 44/0), Andrej Košarišťan (HC Nové Zámky, štarty v reprezentácii/góly: 4/0)

Obrancovia: Michal Čajkovský (Dinamo Moskva, Rus./KHL, 50/5), Marek Ďaloga (Mora IK, Švéd., 81/9) Martin Fehérváry (HV 71, Švéd., 20/1), Mário Grman (Slovan Bratislava, KHL, 18/0), Patrik Koch (HC Košice, 6/0), Mislav Rosandič (Mountfield HK, ČR, 14/0), Michal Sersen (Slovan Bratislava, KHL, 117/9), Martin Štajnoch (Red Bull Salzburg, Rak/EBEL, 25/0)

Útočníci: Martin Bakoš (HK Soči, Rus./KHL, 62/12), Dávid Bondra (HK Poprad, 23/4), Dávid Buc (Slovan Bratislava, KHL, 28/2), Lukáš Cingel (Mountfield HK, ČR, 54/5), Michal Chovan (HKM Zvolen, 10/1), Milan Kytnár (HKM Zvolen, 14/0), Adam Liška (Slovan Bratislava, KHL, 5/0), Ladislav Nagy (HC Košice, 111/33), Radovan Puliš (HC 07 Detva, 13/4), Matúš Sukeľ (Slovan Bratislava, KHL, 17/1), Marián Studenič (Binghamton Devils, USA/AHL, 0/0), Patrik Svitana (HK Poprad, 24/1), Rastislav Špirko (HKM Zvolen, 41/4).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Autor: Šport24.sk