Skupina A
1 : 3
19. 05. 16:15
Skupina B
0 : 8
19. 05. 16:15
Skupina A
0 : 3
19. 05. 20:15
Skupina B
0 : 3
19. 05. 20:15
Skupina A
- : -
20. 05. 16:15
Skupina B
- : -
20. 05. 16:15
Skupina A
- : -
20. 05. 20:15
Skupina B
- : -
20. 05. 20:15

Švajčiari zatiaľ neprehrali: Prevetrali aj nórskych hokejistov

Švajčiarski hokejisti urobili zásadný krok k postupu do štvrťfinále 83. MS, keď v stredu zdolali Nórov 4:1. V bratislavskej B-skupine majú na konte trojbodové víťazstvá nad všetkými renkingovo nižšie postavenými súpermi a za štandardných okolností nemusia už získať nič v troch zápasoch proti favoritom. To znamená v prípade, že nenastanú sériové senzácie v podaní Rakúska alebo Talianska, resp. že Lotyši v zápasoch proti Rusku, Česku a Švédsku nezískajú dokopy viac ako tri body.

To iným vyjadrením znamená, že Lotyši (pri predpoklade plného záberu proti Nórom) musia zdolať minimálne jedného z favorizovanej trojice. Lotyši sa stretnú s Čechmi a Rusmi skôr, ako Švajčiari po dvojdňovej prestávke narazia v sobotu o 20.15 na Švédov. Nóri, ktorí majú šancu postúpiť iba v súhre bezbreho teoretických okolností, majú v piatok o 16.15 na programe zápas proti Rakúsku.

B-skupina (Bratislava):

Švajčiarsko - Nórsko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) Góly: 6. Ambühl (Bertschy, Loeffel), 21. Hischier (Fiala), 50. Hoffmann (Martschini), 57. Ambühl (Genazzi, S. Moser) - 59. Lindström (Reichenberg). Rozhodovali: Iverson (Kan.), Tufts (USA) - Dalton (V.Brit.), Nikulainen (Fín.), vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše: 29. Martinsen a 52. Bonsaksen na 10 min. za narazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 4673 divákov. Švajčiarsko: Genoni – Josi, Weber, Genazzi, Loeffel, Diaz, Frick, Fora – Fiala, Hischier, Praplan – Hofmann, Kurashev, Martschini – Andrighetto, Haas, Scherwey - S. Moser, Bertschy, Ambühl Nórsko: Holm - Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Nörstebö, Kaasastul, Johannesen, Bull - Thoresen, Olimb, Olden - Valkvä Olsen, Haga, Trettenes - Martinsen, Lindström, Reichenberg - Röymark, Forsberg, Roest.

Švajčiari zobrali stredajšie podvečerné podujatie veľmi vážne a už v prvej tretine demonštrovali nielen hernú prevahu, ale aj odhodlanie nepripustiť bláznivý vývoj. Spoľahli sa na svoje pevné štruktúry a celú taktiku podporil pomerne rýchly gól. Jeho autorom bol veterán Ambühl, ktorý si v 6. minúte nakorčuľoval medzi kruhy a zavesil svoj skvelý forhendový blafák. V druhej časti Švajčiari udreli už po 34 sekundách a keď desať minút pred tretím klaksónom dali na 3:0, definitívne zamedzili akejkoľvek možnosti zdramatizovania úplne jasného zápasu.

 


Začiatok online prenosu:
15. 05. 2019, 16:15

SUI 4 : 1 NOR

1:0, 1:0, 2:1

Štatistiky:

Góly a asistencie: 6. Ambühl (Bertschy, Loeffel), 21. Hischier (Fiala), 50. Hofmann (Martschini), 57. Ambühl (Genazzi, S. Moser) – 59. Lindström (Reichenberg).

Súpiska SUI:

Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Frick, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Haas, Andrighetto – S. Moser (A), Bertschy, Ambühl – Rod.

Súpiska NOR:

Holm (Haukeland) – Holös (C), Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, M. Olimb (A), P. Thoresen (A) – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Reichenberg, Lindström, Martinsen – Röymark, K. Forsberg, Roest.

Obnoviť

Švajčiarsko vyhrá aj štvrtý zápas na šampionáte a ostáva na prvom mieste základnej skupiny B s dvanástimi bodmi. Leonardo Genoni však ani na druhýkrát čisté konto neudrží, no Helvéti inkasovali len druhý gól. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.

Koniec zápasu.

59:24 min

Sven Andrighetto poslal krásnu prihrávku na pravý kruh, Grégory Hofmann vystrelil z prvej k žrdi, kde zasiahol Henrik Holm.

58:35 min

Vylúčenie v tíme Nórsko (Niklas Roest – 2 min., sekanie).

58:04 min

Nórsko dalo gól!
Leonardo Genoni si čisté konto neudrží, pretože Romain Loeffel predviedol veľkú chybu v rozohrávke. Alexander Reichenberg puk získal a TOBIAS LINDSTRÖM v individuálnom nájazde trafil pomedzi betóny švajčiarskeho gólmana.

57:26 min

Vincent Praplan sa individuálne neprebil do útočného pásma. Na druhej strane pálil iba do stred brány Thomas Valkvae Olsen.

56:37 min

Po štvrtom zásahu Švajčiarska je už definitívne rozhodnuté. Teraz ide len o to, či si Leonardo Genoni udrží čisté konto.

56:02 min

Švajčiarsko dalo gól!
Joël Genazzi mal nesmierne veľa priestoru na ľavom kruhu. Poslal prudký pokus, ktorý ešte tečoval ANDRES AMBUHL a prekonal Holma. Zásah platí aj po "Coach´s challenge". Christoph Bertschy bol v kontakte s Holom, no až po tom, ako puk prešiel za čiaru.

55:35 min

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

54:21 min

Tobias Lindström poslal dobrú bombu z ľavej strany. Leonardo Genoni puk nezachytil, vyrazil však pokus o dorážku.

53:35 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Roman Josi – 2 min., sekanie).

53:23 min

Nórsko hrá s piatimi hráčmi.

52:58 min

Švajčiarsku síce táto presilovka nevychádza podľa predstáv, ale to nevadí, keďže držia puk a vyhrávajú.

52:02 min

Švajčiarsko sa rozostavilo v útočnom pásme, vzápätí po nepresnej prihrávke o puk prišlo a ten skončil za Genonim.

51:23 min

Vylúčenie v tíme Nórsko (Alexander Bonsaksen – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel). Trest odpyká Sondre Olden.

51:17 min

Nóri sa nejaký čas zdržali v útočnom pásme, všetko to bolo iba pri mantineli, kde sa nestalo nič dôležité.

50:33 min

Jonas Holös zastavený pri svojom prechode do útočného pásma, ocitol sa v postavení mimo hry.

49:46 min

Švajčiari sa cez modrú čiaru nedostali, dopredu tak prešli Nóri. Po nahodení brankár Genoni rýchlo rozohral.

49:01 min

Švajčiarsko dalo gól!
Lino Martschini vystihol obrovskú chybu v rozohrávke Nórska, ktorú v strednom pásme predviedol Mathis Olimb. Švajčiar potiahol do akcie dvoch proti jednému a GRÉGORY HOFMANN usmernil puk povedľa Holma od odkrytej časti bránky.

48:19 min

Nico Hischier poslal geniálnu prihrávku cez os ihriska na pravý kruh. Michael Fora mal stopercentnú šancu, Holma zachránila konštrukcia brány.

47:48 min

Švajčiari sa nasťahovali do útočného pásma, kde sa držia bez toho, aby prišla strela na bránu Holma.

47:05 min

Nóri dlho bojovali o puk v útočnom pásme súpera. Po prihrávke rukou sa hra prerušuje a je tu reklamná prestávka.

46:03 min

Mathis Olimb dostal krásnu prihrávku spoza brány, puk netrafil a veľkú šancu nevyužil.

45:46 min

Philipp Kurashev sa v útočnom pásme individuálne nepresadil, následne prešli dopredu Nóri.

44:58 min

Tobias Lindström po buly naviezol puk pred bránkovisko. Leonardo Genoni jeho pokus vyrazil, dorážka išla vedľa.

44:48 min

Nórsko sa v tretej tretine prvýkrát dostalo poriadne do útočného pásma, nahodenie sprava poslal Kristian Forsberg iba do Genoniho.

44:14 min

Vincent Praplan mohol navýšiť skóre, nakoľko ho parádne našiel Kevin Fiala. Prvý menovaný Švajčiar bol sám pred bránou, Holma zachránilo brvno.

43:43 min

Christoph Bertschy dostal pred bránu nečakanú prihrávku spoza nej od Bertschyho, rýchlo vystrelil a namieril nad bránu.

43:02 min

Sven Andrighetto sa snažil prihrať na modrú čiaru, kde bol Yannick Weber, lenže tomu puk ušiel do stredného pásma.

42:20 min

Svajčiari pokračujú v útočnej aktivite. Po nahodení od modrej Henrik Holm vyrazil pred seba, proti dorážke, ktorú poslal Simon Moser nemusel zasahovať, pretože mierila nad.

41:22 min

Švajčiarsko sa od začiatku tretiny drží v útočnom pásme. Kevin Fiala predviedol krásnu kľučku a snažil sa to zodvihnúť nad lapačku, Holm uspel.

40:29 min

Andres Ambühl sa dostal zľava k puku, obišiel Olimba a potom pálil len do bočnej siete brány Holma.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Švajčiarsko aj v druhej tretine strelilo jeden gól, takže po dvoch vyhráva 2:0. Presadili sa Andres Ambühl a Nico Hischier. Helvéti postupne mieria za štvrtou výhrou a tretím čistým kontom, Nórsko musí zlepšiť hru.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:29 min

Švajčiari sa vystavili do ofsajdu. Po buly v strednom pásme to isté spravili aj nórski hokejisti.

38:48 min

Znova sa dlhšie na ľade nedeje nič dôležité. Hrá sa s veľkým množstvom nepresností a tímy sa potýkajú s problémami pri zakladaní akcií.

37:28 min

Nórsko bojovalo o puk za bránou Genoniho, nebolo z toho nič úspešné pre severský tím.

36:32 min

Leonardo Genoni musel po dlhom čase riešiť zapeklitú situáciu. Bombu od modrej chcel tečovať Mathis Olimb, to sa útočníkovi Nórska nakoniec nepodarilo.

35:49 min

Simon Moser poslal puk pred bránu, Andres Ambühl mohol streliť svoj 21. gól v kariére na MS. Henrik Holm výborne vykryl priestor, a tak sa švajčiarsky útočník druhýkrát v dnešnom zápase nepresadil.

35:27 min

Nóri vytlačili hru z vlastnej tretiny do útočnej, tam sa k puku opäť dostali hokejisti Švajčiarska.

34:55 min

Švajčiari bojujú o puk pri mantineli v útočnom pásme. V tejto chvíli sa cez obrancov súpera dostať nevedia.

34:11 min

Zakázané uvoľnenie Nórska.

33:17 min

Zakázané uvoľnenie Švajčiarska.

32:49 min

Na konci peknej akcie Švajčiarska sa ocitol Joël Genazzi. Jeho bomba minula priestor nórskej svätyne.

32:27 min

Švajčiarsko hrá v plnom počte.

31:43 min

Patrick Thoresen prihrával spoza brány pred ňu, Thomas Valkvae Olsen bol absolútne niekde inde. Znova je puk pri Holmovi.

31:02 min

Trápenie Nórov v presilovkách na celom šampionáte pokračuje. Momentálne sa nevedia ani poriadne dostať do útočného pásma.

30:27 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Andres Ambühl – 2 min., podrazenie).

30:03 min

Nórsko hrá v plnom počte.

28:52 min

Kevin Fiala pálil z modrej hneď po buly, jeho bomba minula priestor troch žrdí brány Henrika Holma.

28:42 min

Švajčiarsko sa zatiaľ nevie rozostaviť v útočnom pásme, navyše Nóri raz už puk poslali cez všetky čiary.

28:03 min

Vylúčenie v tíme Nórsko (Andreas Martinsen – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel). Trest odpyká Sondre Olden.

27:29 min

Andreas Martinsen sa síce dostal k puku na pravom kruhu, hneď oň prišiel, pretože tam vletela jedna zo švajčiarskych hokejok.

26:40 min

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

26:05 min

Gaëtan Haas potiahol puk do útočnej tretiny, nahodil a Henrik Holm puk radšej prikryl, takže sa vhadzuje po jeho pravici.

25:26 min

Mathis Olimb po dlhej kombinácii dostal dobrý puk do pravého kruhu, z prvej poslal zakončenie do bočnej siete brány Genoniho.

24:40 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Michael Fora – 2 min., hákovanie).

24:18 min

Grégory Hofmann sa prestrčil pomedzi súpera a mantinel do ľavého kruhu. Strelu švihom zachytil pri bližšej žrdi Henrik Holm.

23:37 min

Zakázané uvoľnenie Švajčiarska.

23:01 min

Nóri si dlho posúvali puk v útočnej tretine, nevyužili to na strelu. Alexander Bonsaksen zbytočne prihrával doprava, kde už Andreas Martinsen mieril na striedačku.

22:32 min

Sondre Olden strieľal z ľavého kruhu, zrazený pokus skončil na ochrannej sieti. Leonardo Genoni nemusel zasahovať.

21:49 min

Gaëtan Haas predviedol za vlastnou bránou obrovskú chybu v rozohrávke, prihrávku zachytil Mathis Olimb, no bol vytlačený do rohu.

21:09 min

Lino Martschini dostal tvrdý strelecký pokus priamo do tela a ostal na chvíľu v problémoch zdravotného charakteru. Mal by však byť v poriadku.

20:34 min

Švajčiarsko dalo gól!
NICO HISCHIER sa zapisuje tiež do streleckej listiny. Mladá hviezda NHL si potiahla puk k žrdi po tom, ako naznačil, že pôjde poza bránu. Holm spravil pohyb, Hischier sa vrátil a dotlačil puk popod betón.

20:11 min

Simon Moser hneď na začiatku tretiny vo veľkej šanci, z bezprostrednej blízkosti našiel Henrika Holma.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Švajčiarsko zatiaľ potvrdzuje pozíciu favorita, keď po góle Andresa Ambühla vyhráva, avšak aj Nórsko vie zahroziť, takže sledujeme pomerne vyrovnaný priebeh s miernym herným náskokom favorita.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:29 min

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

18:53 min

Švajčiarsko sa bráni veľmi dobre, Nóri sa nevedia vo svojej presilovke dostať do streleckej pozície.

18:13 min

Nórsko hrá s piatimi hráčmi a začína sa jeho skrátená presilovka.

17:40 min

Mathis Olimb vystihol na útočnej modrej čiare rozohrávku od Foru. Naviezol puk do streleckej pozície, cez obrancu našiel len Genoniho.

17:29 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Nico Hischier – 2 min., sekanie).

16:57 min

Philipp Kurashev a Lino Martschini strieľali zľava nepresne. Švajčiarsko ostalo v ofenzíve, druhý menovaný útočník zazvonil na žrď.

16:13 min

Vylúčenie v tíme Nórsko (Christian Bull – 2 min., nedovolené bránenie).

15:44 min

Sven Andrighetto mal dve šance. Prvou zblízka nasmeroval puk do Holma, v druhej pálil spomedzi kruhov do jeho lapačky.

15:23 min

Tristan Scherwey sa ocitol na chvíľu voľný, pretože Nóri striedali. Pokus po ľade našiel betón Henrika Holma.

14:33 min

Po prechode Nórov dopredu pálil spomedzi kruhov Patrick Thoresen, Leonardo Genoni znova výborným zákrokom nepustil puk do siete.

14:28 min

Raphael Diaz poslal puk pred bránkovisko, Vincent Praplan ho za Holma nedostal ani na dvakrát.

13:59 min

Leonardo Genoni predviedol ďalší skvelý zákrok. Martin Röymark síce netrafil puk ideálne, aj tak mal výbornú pozíciu po chybnej rozohrávke Švajčiarska. Na bránkovisku našiel pravý betón.

13:23 min

Mathias Trettenes sa dostal z krídla cez dvoch súperov až do zakončenia, Leonardo Genoni pokryl bližšiu žrď a zmaril dosť dobrú šancu.

13:05 min

Leonardo Genoni si postrážil nahodenie, potom sa pred jeho bránou strhla maličká šarvátka, ktorá rýchlo utíchla.

12:40 min

Nóri sa usadili v útočnom pásme. Nastrelenie od modrej poslal Erlend Lesund, jeho dvaja spoluhráči puk nedokázali tečovať.

11:33 min

Grégory Hofmann si naviezol puk medzi kruhy a poslal prudkú ranu. Henrik Holm na tento pokus videl, zasiahol lapačkou.

11:16 min

Švajčiarsko sa snažilo postupne prejsť do útočnej tretiny, prihrávku zrazil na tribúnu Tobias Lindström.

10:33 min

Švajčiarsko v plnom počte.

09:59 min

Nórsko sa tentoraz nevie dostať späť do útočného pásma, Helvéti fantasticky bránia už to stredné.

09:27 min

Nóri sa od začiatku presilovky držali v útočnom pásme, niekoľko nahodení na Genoniho neprešlo, a tak sa Švajčiari vyhodením ubránili.

08:33 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Romain Loeffel – 2 min., sekanie).

08:31 min

Jonas Holös poslal puk o mantinel a ten sa odrazil do jazdy spoluhráčovi. Alexander Reichenberg razom išiel takmer sám na bránu, Leonardo Genoni sa blysol zákrokom.

08:16 min

Raphael Diaz mieril švihom veľmi dobre do rohu brány. Henrik Holm na všetko videl a vyrazil na ochrannú sieť.

07:55 min

Nóri sa dostali do rýchleho prechodu dopredu, prudké nahodenie si postrážil spoľahlivý Leonardo Genoni.

07:11 min

Sven Andrighetto poslal sprava pred bránkovisko prudkú prihrávku, Gaëtan Haas zblízka nedostal puk za dobre postaveného Holma.

06:49 min

Vincent Praplan v páde prihral pred bránu súpera, našiel len súperov. Tobias Lindström nepotiahol kontru, išiel striedať.

06:17 min

Švajčiari sa snažia byť aktívnejšími aj po strelenom góle, držia sa v útočnom tretine, no bez strely.

05:30 min

Švajčiarsko dalo gól!
ANDRES AMBÜHL obdržal krásnu prihrávku pred bránu, kde ho našiel Christoph Bertschy. Kapitán Davosu bol úplne voľný, položil si Holma a krásnym blafákom otvára skóre.

04:26 min

Roman Josi predviedol nádherný kolotoč, otočil sa okolo brány a ešte hľadal prihrávkou spoluhráča pred bránou. Grégory Hofmann puk netrafil.

03:48 min

Sondre Olden sa dostal k peknej strele cez hokejku obrancu z pravého kruhu, Leonardo Genoni si dal pozor, ale puk mu takmer prešiel popod vyrážačku do siete.

03:39 min

Raphael Diaz, kapitán Švajčiarska a hokejista so španielskymi koreňmi, vypálil tvrdo od modrej čiary. Bránu minul.

03:06 min

Zakázané uvoľnenie Švajčiarska.

02:32 min

Simon Moser nastreľoval puk sprava, kde na dorážku nebol nik. Brankár Henrik Holm situáciu postrážil.

01:59 min

Leonardo Genoni síce nerozohral najlepšie, avšak Nóri sa za bránou súpera dostali k puku iba na niekoľko sekúnd.

01:22 min

Tristan Scherwey sa veľmi pekne dostal okolo súpera na krídle, prudký pokus švihom poslal tesne nad bránu Holma.

00:46 min

Zakázané uvoľnenie Nórska.

00:22 min

Švajčiarsko sa hneď po vyhratom buly dostalo do útočnej tretiny, kde sa mohol dostať do šance Simon Moser, lenže puk mu ušiel.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Frick, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Haas, Andrighetto – S. Moser (A), Bertschy, Ambühl – Rod.

Nórsko: Holm (Haukeland) – Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, M. Olimb, P. Thoresen – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Reichenberg, Lindström, Martinsen – Röymark, K. Forsberg, Roest..

Švajčiarsko

Helvéti sú zatiaľ stopercentní a nachádzajú sa na prvom mieste skupiny B. Minulý rok brali senzačné striebro, čo chcú zopakovať, ale bude to ešte náročnejšie. V skupine B však začali dobre, nakoľko porazili Taliansko na úvod vysoko 9:0 a to je doposiaľ najvyšší výsledok MS. Kevin Fiala zaznamenal hattrick a pridal asistenciu. Lotyšsko síce bojovalo udatnejšie, no o výhre Švajčiarska rozhodol záver a v ňom dva góly na 2:1 a konečných 3:1. V utorok večer prišlo na rad aj Rakúsko, ktoré dlho držal nad vodou brankára Kickert, nakoniec inkasoval štyrikrát. Reto Berra udržal druhé čisté konto na turnaji. Produktivite mužstva kraľujú Nico Hischier (2+4) a Vincent Praplan (1+5). Dopĺňa ich posledný člen prvej formácie Kevin Fiala (4+1).

Nórsko

Škandinávsky tím je na predposlednej pozícii, ešte nezískal ani jeden bod. Rovnako je na tom v tejto grupe Taliansko a Rakúsko, v Košiciach Veľká Británia. Aj pre Nórsko pôjde už o štvrtý duel, takže nejaký ten bodík by sa im zišiel. Doposiaľ prehrali s Ruskom 2:5, Českom ešte vyššie 2:7 a naposledy aj proti Švédsku, najvyššie, 1:9, čo ale nebola najhoršia prehra tímu na týchto MS. Celkovo Nóri inkasovali 21-krát a to je o jeden zásah viac, ako Taliani aj Veľká Británia. Pri piatich góloch boli najčastejšie Mathias Trettenes (1+1), Thomas Valkvæ Olsen (1+1), Jonas Holøs (1+1) a Andreas Martinsen (0+2).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.


Mohlo by vás zaujímať:

Naši hokejisti pred prípravným zápasom s Veľkou Britániou: Na zraz prišli na luxusných tátošoch

FOTO, ktoré vám TV počas derby s Českom neukázala: Pozrite, čo stvárala na hokeji ministerka Matečná!

FOTO Slovenských hokejistov podporujú na šampionáte sexi polovičky: Fúha, to sú ale šupy!

Autor: Šport24.sk
FocusMedia
Video
Diskusia
# Tím Zápasy V R P Skóre Body
1Fínsko650020:716
2USA640127:1214
3Kanada540128:1112
4Nemecko640214:1612
5Slovensko630326:189
6Dánsko510317:165
7Francúzsko600511:301
8V.Británia60065:380
# Tím Zápasy V R P Skóre Body
1Rusko660029:318
2Česko650134:1015
3Švédsko540132:1012
4Švajčiarsko640223:912
5Lotyšsko520313:146
6Nórsko620418:296
7Rakúsko60066:360
8Taliansko60061:450