S výnimkou Mariána Studeniča z New Jersey Devils a Adama Ružičku, ktorý je hráčom Calgary Flames, nebude Slovensko na olympijskej kvalifikácii reprezentovať žiadny iný hráč z NHL. „Čítam rôzne správy o tom, akí budeme oslabení, keďže z NHL nás nikto na bratislavskom turnaji neposilní. Prosím vás, prestaňme nariekať. O čom sa bavíme? Kto zo zámoria mal akože prísť? Spomeniem len pár mien, ktoré hovoria za všetko. Zdeno Chára má 44 rokov, je po zenite, pre slovenskú reprezentáciu už toho odovzdal až-až. Tomáš Tatar presedel posledné zápasy uplynulej sezóny na tribúne a taký Tomáš Jurčo ani neviem, kde momentálne hrá. Za kým plačeme?“ povedal na rovinu Vincent Lukáč.

Zverencom kanadského kormidelníka Craiga Ramsayho sa postavia do cesty reprezentácie Rakúska, Poľska a Bieloruska, pričom len víťaz turnaja si vybojuje miestenku na budúcoročných olympijských hrách v Pekingu. „To sú čo za súperi? O tom, že nad každým z nich musíme vyhrať, nebudem ani diskutovať. Trasieme sa dopredu a vyhovárame sa, že slabý súper už neexistuje alebo niečo v tom zmysle. Vyspelého hokejového fanúšika niečím takým neobalamútite. Vyhrať a postúpiť z tejto konkurencie, je naša povinnosť,“ pokračovala bez servítky hokejová legenda.

Gro tímu, ktorý nás bude od štvrtka do nedele na podujatí v Bratislave reprezentovať, tvoria hráči, ktorí absolvovali aj tohtoročné MS v Rige. „Iných nemáme a ani mať nebudeme. Koho majú v mužstvách naši súperi? Aké mená? Žiadne! Tento turnaj musíme bez problémov zvládnuť, veď hráme ešte aj doma. Iná alternatíva neexistuje,“ dodal razantne Vincent Lukáč.

Od hokejového zväzu dostal po dve vstupenky na všetky stretnutia, no či sa v Bratislave objaví, bolo ešte včera otázne. „S priateľkou sme mali ísť na týždeň do Chorvátska, no všetko závisí od počasia. Preto ho teraz sledujem každý deň, no mám obavy, že leto pomaly končí,“ zamyslel sa Vincent Lukáč.