Viac už nemohol nečinne čakať a tak sa rozhodol urobiť rázny krok. Generálny manažér belasých Patrik Ziman dal jasne vlani v lete, keď do klubu prišiel, vedeniu najavo, ako si predstavuje ďalšie fungovanie Slovana. Snažil sa stabilizovať finančnú situáciu, znížiť rozpočet, eliminovať dlhy. Spoločnú reč so športovým manažérom Oldřichom Šteflom však nenašiel. Ich spolupráca zostala na bode mrazu a tak podal návrh na jeho odvolanie z funkcie. No nepochodil a tak sa rozhodol odísť sám. „Moja požiadavka akosi zostala v „lufte“. Najprv bol pán Široký na dovolenke, čakalo sa na jeho príchod. Potom sme sa stretli, ale to, čo som žiadal, nenašlo odozvu. Preto som sa rozhodol vo štvrtok podať výpoveď. Nevidel som iné východisko,“ prezradil pre ŠPORT24.SK Patrik Ziman., ktorému v pondelok výpoveď Široký podpísal.

VIDEO Generálny manažér Ziman si povedal: Stačilo! Začnú čistky v hokejovom Slovane?

Vedenia Slovana sa rozhodlo pozdržať neobľúbeného Štefla.
Vedenia Slovana sa rozhodlo pozdržať neobľúbeného Štefla.
Zdroj: tasr

Pred rokom v lete prichádzal s veľkým optimizmom, že je to pre neho obrovská výzva. Od vedenia dostal aj prísľub, že ako generálny manažér a predseda predstavenstva, môže urobiť patričné kroky.

Vojna silných mužov v hokejovom Slovane: Fanklub i bývalá hviezda oceňujú krok generálneho manažéra

No keď ich chcel urobiť, prišiel stop. Je sklamaný? „Všetko zlé je na niečo dobré. Verím, že moja misia v Slovane priniesla prvky, ktoré v budúcnosti pomôžu klubu fungovať na zdravších princípoch. Neprináleží mi hodnotiť dôvody a argumenty akcionárov k personálnej zmene na poste športového riaditeľa. Ďakujem za príležitosť pracovať pre najlepšiu športovú značku na Slovensku, byť súčasťou emócie, ktorú prajem zažiť každému. Prajem všetkým fanúšikom nech sklamania čo najskôr vystrieda radosť,“ uzavrel už s dávkou nostalgie Ziman.

Patrik Ziman šéfoval Slovanu len jednu sezónu.
Patrik Ziman šéfoval Slovanu len jednu sezónu.
Zdroj: tasr

Oslovili sme aj fanklub belasých, ktorý jasne podporil Patrika Zimana, a žiadal vedenie klubu, aby okamžite Štefla odvolalo. „Dnešný dátum sa hlbokými písmenami zapíše do histórie. Žiaľ, negatívne. Zapíše sa ako pohreb milovaného klubu! Trend, ktorý je nastolený už niekoľko rokov, pokračuje. Vieme, že ten, ktorý náš klub stále zráža na kolená a úplné dno, zostáva. Na úkor človeka, ktorý robil pre klub a nás, fanúšikov aj nemožné – Patrika Zimana. Fúj! My, ako fanklub sa už odmietame pozerať a zúčastňovať špinavostí, ktoré sa páchajú na hráčoch, zamestnancoch a najmä na samotnom Zimanovi. Preto už teraz vyhlasujeme TOTÁLNY BOJKOT, pokiaľ tam bude sedieť Štefl. Vždy sme boli s klubom, ale bol klub niekedy s nami? Zjavne nie...Hanba, hnus, frustrácia, ba až tragédia. Čoskoro vás budeme informovať o dátume valného zhromaždenia, kde prejednáme ďalšie kroky. Už stačilo, máme toho dosť. Náš čas, láska a peniaze investované do Slovana, sú asi vedeniu ukradnuté. Čo dáš, to dostaneš. My sme dávali a nedostávali. Budˇ Štefl alebo my!. Alebo, nech si platia komparz, ale asi nemajú z čoho. Nesmieme dovoliť, aby sme skončili ako VSETÍN, my sme SLOVAN a toto nedovolíme! Fanklub VERNÍ SLOVANU preto vyhlasuje, že neakceptujeme zotrvanie Štefla v klube a na základe toho fandiť NEBUDEME ani teraz, ani potom, kým ten (nevieme ani ako ho nazvať), neodíde!!!"

Mohlo by vás zaujímať:

 

FOTO Slávna pornoherečka fandí v NHL. Miluje českého hokejistu, puk chytá prsiami: Pred kamerami ukázala všetko!

 

FOTO Z manželky hviezdneho Kovaľčuka pôjdete do kolien: Toto skrýva pod šatami po štyroch deťoch!

 

FOTO Tatarova misska vie, ako osláviť víťazstvá rytierov: Sexi prsia Slaninkovej obdivuje celé Las Vegas