V novej sezóne bude v tímoch KHL pôsobiť len minimum cudzincov v dôsledku ruskej vojny na Ukrajine. Nadnárodnú súťaž začali legionári opúšťať vo veľkom ihneď po februárovej invázii. Napriek veľkému odlivu hráčov, v druhej najlepšej lige sveta by mala hrať hneď trojica Slovákov.

Michal Čajkovský si oblečie drese Novisibirsku, Christián Jaroš sa dohodol s Omskom a Michal Krištof by mal pôsobiť vo Vladivostoku. Naši reprezentanti sa dostali pod paľbu kritiky, legendárny brankár Dominik Hašek dokonca tvrdil, že ľudia, ktorí by v súčasnej situácii pracovali v Rusku, by mali ísť dokonca do väzenia.

Našich hokejistov sa však zastal český brankár Dominik Hrachovina, ktorý má rovnako skúsenosti s KHL. „Nepáči sa mi, že každý takýto hráč je na verejnosti okamžite odsúdený a označený za barbara. Žiadny normálny človek nemôže súhlasiť s vpádom ruských vojsk na Ukrajinu a ťažko schváli, čo sa tam deje. Je to hrôza a tiež dúfam, že sa vojna čo najskôr skončí. Na druhej strane sa nedokážem zmieriť s urážaním ľudí, ktorí odchádzajú do Ruska pracovať. V tomto prípade ide o športovcov, o hokejistov. Majú svoje rodiny, svoj život, nikomu nič zlé neurobili, len idú za živobytím. Ale ľudia z nich robia zločincov. Pre mňa nepochopiteľné a neprijateľné,“ povedal Hrachovina pre český Sport.

Hrachovina je známy tým, že si nedáva servítku pred ústa. V rozhovore okrem toho povedal, že nechápe, prečo nemôžu hrať Rusi na majstrovstvách sveta, keď samotní hokejisti nič zlé neurobili. „Nikto z hráčov nemá nič spoločné s konaním a správaním vrcholových predstaviteľov štátu,“ dodal brankár Českých Budějovíc.