Dvadsaťdvaročnému bieloruskému útočníkovi k tomu pomohlo známe hokejové meno umocnené číslom 99, ktoré nosil na drese jeho skoro menovec a najslávnejší hokejista všetkých čias Wayne Gretzky. Zaujímavosťou je, že starý otec kanadskej legendy sa narodil v bieloruskom Grodne a za oceán odišiel krátko pred boľševickou revolúciou v roku 1917.

Nováčik v KHL Vjačeslav Greckij je však výkonnostne úplne inde ako jeho omnoho slávnejší menovec. V drese Dinama Minsk zasahuje do zápasov len sporadicky, a tak nečudo, že na svojom konte mal do utorňajšieho večera nula kanadských bodov. Fanúšikovia v súčasnosti najslabšieho tímu KHL však na internete zmobilizovali sily a vďaka 2992 hlasom ho pretlačili do Zápasu hviezd, ktorý sa uskutoční 20. januára v Moskve. Okrem neho vybrali hokejoví priaznivci aj ďalších jedenásť hráčov duelu, tímy ešte doplnia novinári a vedenie súťaže.

Podobnú situáciu riešili aj v zámorskej NHL, keď sa v roku 2016 dostal na Zápas hviezd bitkár John Scott. Vtedajší útočník Arizony od svojho ligového debutu v roku 2009 mal na konte iba päť gólov. Fanúšikovia si ho však prekvapujúco zvolili za jedného zo štyroch kapitánov divízií.