Buček sa prihovoril svojim fanúšikom na sociálnej sieti a vysvetlil, čo sa udialo za posledné mesiace. „Po absolvovaní kempu, rozhovoroch a prejavenom záujme som cítil, že toto nie je pre mňa tá správna cesta, čo sa týka môjho napredovania,“ začal svoje rozprávanie o krátkom pôsobení v Seattle Kraken Buček.

Dodal, že s klubom nepodpísal dvojcestný kontrakt. „Moja šanca na NHL bola tým pádom túto sezónu veľmi malá. K tomu poviem len toľko, že svojho sna o NHL sa nevzdávam, len mením cestu k svojmu cieľu, a to je veľký rozdiel.“

Po minulej sezóne, keď exceloval v drese Nitry, hľadal slovenský útočník novú športovú výzvu, ktorá ho mala posunúť o level vyššie. „Mrzí ma, že momentálne žijeme vo veľmi ťažkej dobe, ale napriek tomu som sa rozhodol ísť do KHL. Vždy bola a aj bude top európskou ligou,“ pokračuje Buček, ktorého zranenie vyradilo z reprezentačného kádra na majstrovstvách sveta.

Bol pripravený dať do pôsobenia v Nižnekamsku maximum a dostať sa do formy, akú mal pred zranením. „Bohužiaľ, niekedy sa veci nevyvíjajú tak, ako si želáme. Na svoju šancu ukázať sa v KHL si musím ešte chvíľku počkať. Stále som mladý a všetko mám pred sebou. Ak vás naozaj zaujíma, čo sa udialo, treba si pozrieť môj ice time za všetky zápasy a sami pochopíte, že som nedostal dostatok priestoru ukázať svoje kvality. Napriek tomu to bola pre mňa obrovská skúsenosť a toto rozhodnutie neľutujem.“

Buček odhalil, že mu veľa fanúšikov píše, aby si opäť obliekol nitriansky dres. „Nitra je a aj navždy bude miesto, kde som vyrastal a kde sa začala moja profesionálna kariéra a vždy sa tam rád vrátim. Momentálne však sám potrebujem ešte pár dní na definitívne rozhodnutie, kde budem pôsobiť,“ dodal hokejista.