Po tom, čo Maksimov oznámil svojej matke, že sa má zapojiť k ruskej armáde v boji proti Ukrajine, dostala jeho matka mozgovú porážku. Okamžite ju hospitalizovali v nemocnici, kde leží na jednotke intenzívnej starostlivosti a jej stav je kritický.

Maksimov sa práve vracal zo športovej akcie, keď zistil, že bude povolaný do armády. „Vrátil som sa z turnaja, kde hrala mládežnícka reprezentácia, a manželka mi povedala, že ma v piatok povolali na vojnu,“ popísal celý moment bývalý športovec.

Matka dostala mŕtvicu

Rozhodol sa preto, že ešte pred samotným nástupom navštívi svoju matku. „Vrátil som sa teda do Moskvy a navštívil mamičku. Keď sa dozvedela o mojom povolávacom rozkaze, dostala mŕtvicu. Jej stav je veľmi vážny. Leží v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti,“ povedal šokovaný hokejista, ktorý je päťnásobným strieborným medailistom z MS a dodnes pracuje ako tréner mládežníckej reprezentácie.

Ruský prezident Vladimir Putin pred pár dňami v osobitnom príhovore oznámil, že podpísal dekréto čiastočnej mobilizácii v Rusku.

Pred pár dňami ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že podpísal dekréto čiastočnej mobilizácii v Rusku. To znamená, že všetci, ktorí sú v zálohe budú povolaní do armády. Týka sa to aj mnohých športovcov, či osobností zo sveta športu. Medzi nimi je aj Ivan Maksimov, ktorý je držiteľom piatich strieborných medailí z Majstrovstiev sveta a dnes je trénerom ruskej mládežníckej reprezentácie a Dinama Kazaň.