Všetko sa to začalo ešte pred sezónou. Káder sa robil na poslednú chvíľu, ale aj v priebehu sezóny, keď prišlo osem hokejistov a odišlo sedem. Navyše 6. októbra skončil na trénerskom poste Miloš Říha a nahradil ho Eduard Zankovec. To všetko malo vplyv na prejav mužstva. Istý čas trvalo, kým sa hráči ako-tak skonsolidovali. Sen o play-off sa čoraz viac vzďaľoval. Nehovoriac o tom, že hráčom zase meškali výplaty. 

Dlho tam nevydržal. Český brankár opúšťa Slovan, mieri k slovenskému obrancovi

Podľa našich informácií dostali poslednú výplatu za mesiac september v roku 2017! Čo bude teda ďalej? „Poznám situáciu, hral som tam. Kultúra prostredia, fanúšikovia, kabína, chlapci, tréneri – to všetko je fajn. Ale sype sa to od vedenia a zhora sa to prenáša do kabíny. Dva, tri, štyri roky meškajú výplaty niekoľko mesiacov. Pošlú jednu a zase to isté. Takto sa nedá robiť hokej na úrovni KHL,“ povedal pre Plus JEDEN DEŇ bývalý skvelý reprezentant a hráč Slovana Ľubomír Višňovský.

Generálny manažér Slovana Patrik Ziman
Generálny manažér Slovana Patrik Ziman
Zdroj: tasr

Vie si pritom predstaviť, že by Slovan znovu hral našu najvyššiu hokejovú súťaž. Budúcnosť Slovana v KHL komentoval stručne aj ďalší hráč, ktorý nedávno obliekal belasý dres. „Na KHL potrebuje Slovan toľko peňazí, že neviem, či je schopný ich každý rok zohnať,“ konštatoval pre denník SME Michal Hudec, ktorý pozná pomery v bratislavskom klube.

Šokujúce vyhlásenie kapitána belasých: Končím, hlási Meszároš!

Snažili sme sa získať stanovisko generálneho manažéra Patrika Zimana, ale do uzávierky nereagoval na naše telefonáty. Oproti minulosti sa zmenilo aspoň to, že vedenie s hráčmi prostredníctvom generálneho manažéra ako-tak komunikovalo a tí vedeli, na čom sú. Veríme, že po sezóne sa dočkáme odpovede aj na otázku, čo teda bude so Slovanom a ako naloží so spomínanými finančnými restami.

Časť peňazí sľubovali už v januári

Patrik Ziman ešte v januári hovoril, že hráči dostanú aspoň časť peňazí. „Momentálne je to tak, že do nejakých dvoch týždňov vyriešime časť výplat. To znamená, že budeme v sklze asi jeden a pol mesiaca, čo je na naše pomery veľmi slušné,“ tvrdil vtedy generálny manažér.

Hokejisti Slovana v poslednom zápase potešili fanúšikov: So sezónou sa rozlúčili víťazstvom a bitkou

Sezóny Slovana v KHL

  • 2012/13 – 13. miesto
  • 2013/14 – 21. miesto
  • 2014/15 – 26. miesto
  • 2015/16 – 15. miesto
  • 2016/17 – 18. miesto
  • 2017/18 – 24. miesto