"Belasí" majú od začiatku ročníka obrovské problémy so zdravotnou stránkou. Na dlhú dobu nemôžu počítať s Tomášom Kubalíkom a Marekom Viedenským, neurčitý dátum návratu figuruje aj pri mene Michala Sersena, ktorý si ešte na uplynulom svetovom šampionáte v Rusku zlomil nohu. Pripravený nastúpiť nie je ani Andrej Šťastný, ani Tomáš Kundrátek. Aj preto sa vedenie klubu rozhodlo pre vystuženie kádra tromi hráčmi.

Obranca Slovana Sersen sa po desivom zranení vrátil na ľad: Mesiace bez hokeja boli nekonečné

"Chceli sme získať väčšie mená, mali sme rozrobených kvalitnejších hráčov. Nechcem povedať, že sme urobili z núdze cnosť, ale uvarili sme to z toho, čo máme k dispozícii. Každý jeden hráč, ktorý prichádza, nám môže niečo dať. Záleží na tom, ako sa k tomu postavia, ako zvládnu prípravu a ako sa zapracujú do mužstva," vysvetlil Říha.

Kouč Slovana priznal, že spoločne s vedením klubu mali záujem predovšetkým o českých legionárov. Jiří Tlustý si po dvojmesačnom rokovaní s klubom vybral napokon ponuku Kärpätu Oulu, Michal Birner dal zasa prednosť nemeckému Ingolstadtu. "V hre boli aj nejakí Kanaďania, ale nechceli sme tu rozširovať kanadskú enklávu na príliš veľkú skupinu. Rozhodli sme sa ísť inou cestou. Ďalšou vecou je otázka financií. Ešte som sa dohadoval s Olegom Znarokom, že by nám pustil jedného hráča. Uvidíme, ako to dopadne," dodal Říha.

Posily v núdzi? Říha v Slovane privítal nových hráčov: Chceli sme väčšie mená

Tridsaťštyriročný Novák už v Slovane pôsobil na začiatku minulej sezóny, keď odohral v klube 16 zápasov s bilanciou jeden gól a jedna asistencia. V polovici októbra zamieril do Traktora Čeľabinsk, kde ročník dokončil. Ten aktuálny odštartoval vo farbách Pardubíc, v deviatich dueloch českej extraligy nazbieral tri body (1+2). V KHL obliekal v minulosti aj dres Dinama Moskva, s ktorým dvakrát vybojoval Gagarinov pohár, vo vitríne má aj zlatú medailu z MS 2010.

Musatova trénoval Říha v minulosti v Spartaku Moskva, v tejto sezóne bol bez angažmánu. Juniorský vicemajster sveta v drese zbornej naposledy hral v KHL za Viťaz Podoľsk, za ktorý nastúpil v ročníku 2015/2016 v 42 zápasoch (4+3). Musatov uprednostňuje silový, agresívny štýl, v KHL nazbieral dokopy 435 trestných minút.

Říha na margo príchodov Nováka s Musatovom konštatoval: "Filipa poznáme, vieme, čo od neho môžeme čakať. Je to konštruktívny obranca do presilovky, vie čítať hru. Do tohto kolektívu zapadne. S Musatovom prichádza sila, agresivita a bojovnosť, ktorá mi v našom prejave niekedy chýbala."

Spoločne s dvojicou legionárov podpísalo vedenie Slovana zmluvu do konca sezóny aj s Tomášom Kopeckým. Obe strany sú však dohodnuté na tom, že ak sa spolupráca do najbližšej reprezentačnej prestávky neosvedčí, Kopecký v Slovane nezostane. "Viem, že v Třinci sa mu nedarilo. Sledovali sme ho teraz v Trenčíne, ale ani tam nepodával také výkony, ako by sme si predstavovali. Na druhej strane si myslím, že je to pre neho obrovská výzva. Už na prvom tréningu začal abnormálne pracovať, uvidíme, ako to bude pokračovať," dodal Říha.