Ten má s KHL skúsenosti ako tréner, keď v tejto súťaži viedol Slovan Bratislave v dvoch sezónach. Tvrdí však, že keby sa mal momentálne rozhodovať ako hráč, volaniu klubov z tejto súťaže by dal košom.

„Je absolútne neakceptovateľné, čo sa deje na Ukrajine. Je tam vojna vyprovokovaná agresiou zo strany Rusov. A keď sa bavíme o chlapcoch, ktorí sa tam rozhodli ísť hrať? Nepoznám ich dôvody a neviem, čo ich k tomu viedlo. Za seba však môžem povedať, že by som tam určite nešiel. Nechcem ich však súdiť, každý je strojcom vlastného šťastia. Každý vie, prečo tam ide, za akých podmienok, či pre aké príležitosti. Ja ich nesúdim. Oni sa rozhodli, ako sa rozhodli, je to ich život. Som zástanca hesla "ži a nechaj žiť". Ako som však povedal, ja by som tam určite nešiel. Oni vedia, prečo to urobili, treba to teda akceptovať,“ komentoval Országh v rozhovore pre isport.cz.

Viaceré krajiny zakázali hráčom, ktorí budú hrať v KHL, reprezentovať. Tento krok nedávno urobilo aj susedné Česko. Országh by však na Slovensku také niečo neurobil.

„Oni s tým budú musieť žiť a vyrovnať sa s tým, čo bude, keď sa vrátia späť na Slovensko. Ale zakázať im reprezentovať? Do toho by som sa asi nepúšťal. Keď reprezentačný tréner povie, že daného hráča do tímu potrebuje, lebo sa mu hodí, je to na ňom. My nemáme veľa top hráčov a neviem si predstaviť, že Slovensko pôjde na majstrovstvá sveta s reálnou hrozbou, že vypadneme z elitnej skupiny, vylúčime všetkých z KHL a bude nám hroziť blamáž,“ dodal slovenský tréner.

V prípade, že by Slovenský zväz ľadového hokeja zakázal reprezentovať Slovákom z KHL krajinu, náš národný tím by tak prišiel o brankárov Patrika Rybára a Adama Húsku, obrancov Christiána Jaroša a Michala Čajkovského a trojicu útočníkov Samuel Buček, Adam Liška, Michal Krištof.