Slovan víťaznú šnúru nenatiahol: Na favorizovaný Jokerit jeden gól nestačil

BRATISLAVA Hráči Slovana Bratislava nenatiahli víťaznú sériu v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na tri zápasy, keď v nedeľu podľahli doma Jokeritu Helsinki 1:3. Zverenci trénera Vladimíra Országha figurujú na 11. mieste Západnej konferencie, na konte majú 27 bodov a na ôsmu priečku zaručujúcu play off ich strácajú stále 16.

Začiatok online prenosu:
30. 12. 2018, 17:00

SBA 1 : 3 JOK

0:1, 0:1, 1:1
Aréna Ondreja Nepelu

Štatistiky:

Góly a asistencie: 60. Chipchura (Grman) – 19. Joensuu (A. Grant, Norman), 28. Manninen (Platt, Lepistö), 60. Nicklas Jensen (Manninen). Rozhodca: Naumov, Lavrentyev – Sadovnikov, Sazonov. Diváci: 9 742.

Súpiska SBA:

Čiliak (Štěpánek) – Jánošík, Sersen (C), Grman, Klok, Gelinas, Bačik, Baranov – Rau, Taffe (A), C. Bailey – Lunter, Sukel', Červený – Lamper, Buc, Chipchura – Jeglič, Hrnka, M. Sloboda.

Súpiska JOK:

Kalniņš (Zapolski) – Lepistö (A), Kivistö, A. Grant, Stollery, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Lööv – O'Neill, Norman, Joensuu (A) – Nicklas Jensen, Manninen, Vesalainen – Moses, Regin (C), Platt – Wärn, Pihlström, Mäki.

Obnoviť

Slovan nenadviazal na dve predchádzajúce výhry a podľahol Jokeritu Helsinki 1:3. Belasí uzatvárajú kalendárny rok prehrou. Nový rok 2019 začnú zápasom proti Severstaľu Čerepovec, ktorý sa uskutoční v piatok 4. januára.

Koniec zápasu.

59:57 min

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan dnes predsa aspoň raz skóruje a poteší domácu arénu! Grman vystrelil, Kalninš puk vyrazil pred seba, kde bol pripravený KYLE CHIPCHURA, položil si hosťujúceho gólmana a poslal puk do brány!

Asistencia: Mário Grman

59:49 min

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Lukáš Klok – 2 min., hrubosť).

59:49 min

Vylúčenie v tíme Jokerit Helsinki (Max Wärn – 2 min., hrubosť).

59:42 min

Jokerit Helsinki dáva gól! Dvaja hráči Jokeritu sa rútili na jedného Slovanistu a prázdnu bránu, skončilo sa to gólom, o ktorý sa postaral NICKLAS JENSEN.

Asistencia: Sakari Manninen

59:23 min

Gelinas zastavil puk letiaci do prázdnej brány.

59:11 min

Hostia vyhadzujú puk, dnes Slovan body žiaľ nezíska.

58:11 min

Taffe z ľavej strany prestrelil, Gelinas korčuľuje po puk za vlastnú prázdnu bránu.

57:40 min

Gelinasova bomba skončila mimo brány, Sersen napálil protihráča. Čiliak je už na striedačke.

Oddychový čas domácich.

57:13 min

Vylúčenie v tíme Jokerit Helsinki (Lauridsen – 2 min., podrazenie).

56:49 min

hrá sa síce pred Kalninšom, ten ale veľa práce nemá. naopak Slovan si musí dať pozor na protiútoky, do zakončenia sa dostal ONeill.

Slovan postupne zvyšuje početnosť streľby, ale zatiaľ bez efektu. Pomer striel je aktuálne 30:26.

55:32 min

Pihlstrom zamestnal obranu Slovana, potom Grman prihral len na súperove hokejky, z čoho rezultovalo zakončenie Normana z bezprostrednej blízkosti a Čiliak sa vyznamenal!

54:30 min

Tvrdú strelu z ľavej strany Kalninš vyrazil, jeho spoluhráči puk vyhadzujú.

53:56 min

Jeglič bol pred bránou, no Sersenova strela išla mimo.

53:31 min

Pekná akcia. Jeglič na Taffea, ten sa zbavil obrancu a zakončil bekhendom, no len do Kalninša, nasleduje reklamná prestávka a buly.

52:38 min

Belasí makjaú, skúšajú to rôznymi spôsobmi, ale proti kvalitnému súperovi to majú dnes ťažké.

51:26 min

Strela Lööva bola tvrdá, ale nepresná, Čiliak zasahovať nemusel.

50:55 min

Jeglič bol tvrdo dohraný pri mantineli, rozhodcovia hru púšťajú. Slovan pomenil útoky, uvidíme, či to pomôže.

49:33 min

Chipchura prešiel kus ihriska a nastrelil puk na Kalninša, Slovanu sa podarilo udržať sa v pásme, ale chcelo by to lepšiu finálnu fázu, vymyslieť niečo prekvapivé.

47:40 min

Vesalainen hľadal jemnou žabkou Manninena, tomu chýbal kúsok, aby nebezpečne zakončil.

46:52 min

Grman neprestrelil brániaceho hráča, Slovan sa snaží v útočnom pásme niečo vymyslieť, zvyšuje obrátky.

46:05 min

V rohu klziska ostáva po súboji ležať hráč v belasom, no rozhodcovia ani tu faul nevideli.

44:47 min

Manninen mal na hokejke tretí gól, no trafil len hornú žŕdku, aj keď bránka bola odkrytá! Čiliak nebol istý v rozohrávke a Slovan mohol byť potrestaný.

44:30 min

Jeglič prihrával pred bránu, chýbali centimetre, aby sa hráč v belasom dostal do zakončenia zblízka.

43:36 min

Bailey naskočil z trestnej lavice a ihneď na neho smerovala dlhá prihrávka, ktorú zúžitkoval v strelu švihom, Kalninš zasahuje.

43:00 min

Jokeritu nevyšiel signál, čo využil Lamper, prihrávkou ešte našiel Chipchuru, ktorý bol však na ceste k bráne zablokovaný.

42:16 min

Aj Bačík oslobodzuje svoj tím. Ak chce Slovan so zápasom ešte niečo urobiť, musí túto presilovku zvládnuť bez inkasovaného gólu.

41:40 min

Grman sa s pukom nemaznal a o plexisklo ho posiela cez všetky čiary.

41:28 min

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Casey Bailey – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

40:37 min

Jokerit získal puk za súperovou bránou a Čiliak musel hneď čeliť strele Kivistöa a aj následnej dorážke.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine pridal Jokerit ďalší gól, v 28. minúte prekonal Čiliaka v presilovej hre Manninen. Jokerit najmä v druhej tretine herne dominoval a Slovanu veľa nedovolil. Náznaky zlepšenia však belasí ukázali v záverečných minútach a vyslali tak dobrý signál smerom k tretej tretine, ktorá sa začne približne o 18:39.

Pomer striel po druhej tretine: 18:21.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:44 min

Aktívny Červený strelou spoza hráča mieril presne na bránu, Kalninš mal čo robiť, aby zasiahol.

39:22 min

Sukeľ sa nádherným spôsobom zbavil brániaceho hráča a mieril do horenj časti bránky, pozorný Kalninš ho však vychytal.

39:03 min

Konečne sa Slovan na dlhšie usadil v útočnom pásme, začínalo to vyzerať nebezpečne, škoda, že Jánošík nevystrelil, potom sa belasí len motali pri mantineli, až strieľal Červený a vynútil si zákrok Kalninša.

37:46 min

Lauridsen zaútočil po osi klziska, mal priestor, tak vystrelil, v poslednej chvíli mu vložil do strely hokejku Gélinas a zrazil puk na ochrannú sieť.

36:48 min

Diváci sa búria po tvrdom zákroku pri mantineli na Lampera, no ani jeden hlavný rozhodca pravicu nezdvihol.

36:11 min

Žiaľ, domáci majú problém dostať sa cez stredné pásmo, ale nevzdávajú to. Pozor si museli dať vzadu na strelu Lööva, ale Čiliak svoj tím podržal.

33:31 min

Záver presilovky dohrávali hostia v útočnej tretine, Jensen strelou preveril Čiliaka, ktorý puk vyrazil do strany, tam puk len tesne preskočil hokejku hráčovi Jokeritu, keby sa tak nestalo, zakončoval by do odkrytej brány!

32:58 min

Aj Chipchura sa dostával do zakončenia, ale bol dobre bránený.

31:50 min

Veľká škoda! Dôrazný Lamper obral súperovho hráča a z pravej strany korčuľoval sám na hosťujúceho gólmana, skúsil strelu po ľade, ale puk priestor troch žrdí minul!

31:32 min

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Dávid Buc – 2 min., podrazenie).

31:20 min

Slovan nedokázal v presilovke nič vymyslieť. Kalninš zasahoval len raz.

31:01 min

Hostia sa oslobodzujú. Lunter získava opäť útočné pásmo, posiela puk za bránu na Červeného, ktorý hi prihráva na modrú.

30:10 min

Ideálna príležitosť pre Slovan na strelenie gólu, belasí sa rozostavili v útočnom pásme, Taffe strieľa od modrej presne na lapačku Kalninša.

29:05 min

Vylúčenie v tíme Jokerit Helsinki (Jānis Kalniņš – 2 min., zdržiavanie hry).

29:05 min

Polovica zápasu je pomaly za nami a s belasými to nevyzerá práve najlepšie. Verme však, že sa Slovanu čím skôr podarí streliť kontaktný gól.

27:16 min

Jokerit Helsinki dáva gól! Presne 11 sekúnd potreboval Jokerit na využitie presilovej hry. Skackajúci puk po strele Platta sa Čiliak snažil betónom vykopnúť pred seba, no puk dosledoval dôrazný SAKARI MANNINEN a poľahky ho zasunul za Čiliakov chrbát!

Asistencie: Geoff Platt, Sami Lepistö

27:05 min

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Chad Rau – 2 min., sekanie).

26:27 min

Bailey prihrával do strany Grmanovi, čiarový rozhodca však odpískal ofsjad.

25:07 min

Červený sa dostal do šnace, vystrelil z ľavej strany, Kalninšovi puk vypadol, Červený sa ho snažil zasunúť za jeho chrbát, chýbali centimetre!

24:33 min

Do zakončenia spomedzi kruhov sa dostal Hrnka, ktorý mal chvíľu viac priestoru, no Kalninš vyšiel von z brány a zmenšil mu strelecký uhol, puk končí v jeho náručí.

24:25 min

Belasým sa v druhej tretine veľmi nedarí predviesť kombinačnú akciu, spoliehajú sa len na nastrelené puky, ktoré však nedokážu vybojovať.

22:44 min

Slovan zachytil puk na červenej čiare, čo po prihrávke využil Klok a vystrelil, Kalninš zrazil puk na ochrannú sieť.

21:45 min

Slovanu sa nepodarilo dostať puk do stredného pásma a dostáva sa pod tlak.

20:26 min

Hráči Jokeritu sa dostali do zakončenia, ktoré Čiliak likviduje, nasleduje buly po jeho pravici.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Videli sme peknú útočnú prvú tretinu, po ktorej môžu byť spokojnejší hosťujúci hokejisti. V 19. minúte strelil úvodný gól stretnutia po teči strely od modrej čiary Jesse Joensuu. Verme, že Slovan na tento presný zásah nájde čoskoro odpoveď v podobe gólu. Či sa tak stane, dozvieme sa približne od 17:48, ked sa začne druhá tretina.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

18:13 min

Jokerit Helsinki dáva gól! V čase návratu Gélinasa na ľad strieľa fínsky tím úvodný gól stretnutia! Nahodenie Granta od modrej čiary veľmi šikovne tečoval JESSE JOENSUU a puk končí za bezmocným Čiliakom.

Asistencie: Alex Grant, John Norman

18:00 min

Slovan sa dobre bráni, Jokerit nepustil do ničoho nebezpečného, navyše sa fínsky tím previnil ofsajdom, do návratu Gelinasa ostáva 12 sekúnd.

17:18 min

Jokerit si vytvoril tlak v útočnej tretine, mal dobrý pohyb, no strieľajúci obranca zlomil hokejku a tak odchádza striedať.

16:35 min

Jensen vystrelil, no bránu netrafil, k puku sa dostal Chipchura, napravo mu korčuľoval Lamper, ale belasých zastavil ofsajd.

16:12 min

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Eric Gelinas – 2 min., hákovanie).

16:02 min

Strelu Raua z ľavého kruhu Kalninš vyrazil pred seba. Stále čakáme na úvodný gól stretnutia.

15:13 min

Situácia 3 na 3, nasledovala prihrávka na ľavé krídlo do jazdy Lauridsenovi, ktorý poslal riadnu bombu, no Čiliak predviedol nádherný zákrok lapačkou!

14:38 min

Sukeľ si splnil aj obranné povinnosti a pomohol spoluhráčom, ktorí teraz zakladajú ďalší útok.

13:47 min

Vesalainen mal puk aj rýchlosť, v snahe presne zakončiť ale bránu prestrelil.

12:58 min

Slovan hodnú chvíľu zvieral Jokerit v jeho obrannej tretine, akciu zakončil Klok strelou z uhla, ktorá nebola príliš nebezpečná.

12:00 min

Jánošík sa efektne aj efektívne zbavil brániaceho hráča a vystrelil švihom z kruhu, Kalninš mal s jeho zakončením plné ruky aj nohy práce, puk vyrazil do územia, kde nebol nik z domácich.

11:20 min

Sukeľ si počkal, vytvoril si priestor, no bránu tesne minul. Tímy striedajú.

10:14 min

Dlho sa neprerušuje, hra má spád, ale útoky už nie sú také nebezpečné, ako v úvode tretiny. Čiliak však musí zasahovať po strele Lööva z ľavého kruhu.

09:20 min

Grant odzbrojený Jegličom, ktorý sa predieral popri mantineli, poslal puk za bránu, kde ho Slovanisti ale nevybojovali.

08:23 min

Strela po ľade prešla tesne vedľa pravej Čiliakovej žŕdky, následne Lepistö od modrej trafil len svojho spoluhráča pred bránou.

07:55 min

Lepistö len čo prešiel modrú čiaru, napriahol a vystrelil, puk bol po Čiliakovom zákroku zrazený na ochrannú sieť.

07:18 min

Taffe to zobral na seba, prešiel stredným pásmom a z ľavej strany poslal puk na zadný mantinel, Slovan však stráca pásmo.

06:23 min

Kolmá prihrávka na Granta bola príliš prudká, Slovan si vydýchol, hra sa však opäť sťahuje pred Čiliaka.

05:36 min

V skrumáži pred bránou Jokeritu sa puk odrazil k hosťujúcim hráčom, ktorí ale dopredu nič nevymysleli, len odovzdali puk na súperove hokejky.

04:47 min

Sersen si dobre počínal za vlastnou bránou, Mosesa k puku nepustil. Mrzieť môže len fakt, že sa belasí dopustili zakázaného uvoľnenia.

03:43 min

Rýchly protiútok hostí, no Joensuu bol odstavený od puku a nezakončil.

03:24 min

Slovan vyletel na súpera, čo sa divákom pochopiteľne páči.

02:25 min

Úvod ako hrom, ďalšia nebezpečná strela smerovala na Kalninša, ten si poradil a puk vyrazil pred seba. Hneď od úvodu sa začalo veľmi útočne.

01:11 min

Prvá strela na bránu a hneď veľmi nebezpečná, Čiliak pohotovo zakročil pravým betónom. Na druhej strane sa otvoril priestor Červenému, napriahol z pravej strany a dobrým zákrokom sa prezentoval Kalninš.

00:20 min

Štadión sa slušne zaplnil, Slovan dnes podporu tribún bude určite potrebovať.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Slovan Bratislava odohrá svoj posledný zápas v tomto kalendárnom roku pred vlastnými fanúšikmi dnes o 17:00 proti fínskemu celku Jokerit Helsinki.

SLOVAN po 13-zápasovej šnúre prehier konečne zvíťazil, a to hneď dvakrát po sebe. Najprv sa mu to podarilo v stredu proti Nižnému Novgorodu, ktorý zdolal v dramatickom zápase 5:4 až po samostatných nájazdoch, následne o dva dni neskôr vyhral aj s Nižnekamskom, konkrétne 3:1. Belasí figurujú aktuálne na predposlednej jedenástej priečke Západnej konferencie s počtom bodov 27.

JOKERIT je určite kvalitným a ťažkým súperom, nasvedčuje tomu aj postavenie v tabuľke, fínsky tím sa nachádza na treťom mieste Západnej konferencie za CSKA Moskva a SKA Petrohrad, na konte má 60 bodov. V minulom kole porazil Soči 4:3. K najproduktívnejším hráčom patria Američan Brian O’Neill a Fíni Sakari Manninen a Jesse Joensuu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Mohlo by vás zaujímať:

Petra Vlhová je jednou z najlepšie zarábajúcich lyžiarok sveta: Pozrite, aký má balík po tomto roku!

FOTO, ktoré ste v zápase Rytmusa nevideli: Čo tam vyvádzali naši raperi a slávny pornoherec?!

FOTO Najväčšie trapasy roka 2018: Odhalené prsia, zarezané rozkroky a pozrite na Cibulkovú!

Autor: Šport24.sk