Celý incident sa odohral ešte 27. januára pred vzájomným súbojom Dinama s Avangardom. Murray si to po rannom tréningu namieril rovno do šatne súpera, ktorý v tom čase už oddychoval na hoteli pred večerným stretnutím. Votrelec si zobral vzácny suvenír, keď odišiel s hokejkou Iľju Kovaľčuka, no odhalili ho bezpečnostné kamery. Kanaďan cenný artefakt najskôr skryl v priestoroch štadióna a následne s ním odišiel z arény. 

Kovaľčuk po príchode do šatne rýchlo zistil, že mu chýba najpotrebnejšia súčasť výstroja a celú situáciu vyriešila do niekoľkých minút bezpečnostná služba štadióna. Vedenie Dinama sa muselo prepadnúť od hanby, keď zistilo, že zlodejom je práve Jordan Murray. S hráčom na druhý deň klub rozviazal kontrakt po vzájomnej dohode, lenže až teraz sa ukázalo, čo stálo za náhlym koncom hráča v mužstve z druhej najlepšej ligy na svete. 

Murray pritom do Rigy prišiel len v októbri a za klub aj vinou zranení odohral len 11 stretnutí s bilanciou 1+6. Práve v dueli s Omskom sa mal vrátiť na ľad po zdravotných problémoch, no namiesto toho si na druhý deň v metropole Lotyšska balil kufre. Krádež podľa všetkého nepošramotila povesť kanadskému obrancovi, pretože už o pár hodín neskôr sa dohodol s účastníkom najvyššej švédskej súťaže HV 71. Spomínaný duel Rigy s Omskom skončil výhrou 2:1 ruského celku a Kovaľčuk si už aj s nájdenou hokejkou pripísal prihrávku na prvý gól.