Fajzutdinova v dueli s domácim Lokomotivom Jaroslavľ trafil nahodený puk do oblasti spánku a na ľade upadol do bezvedomia. Z ľadu ho záchranári okamžite odviezli za pomoci spoluhráčov na nosidlách do sanitky a následne putoval do nemocnice v Jaroslavli na jednotku intenzívnej starostlivosti. Vyšetrenia odhalili, že hráč utrpel zlomeninu spánkovej kosti a krvácanie do mozgu.

Lekári ho zaintubovali a pripojili na prístroje, vzhľadom na vážny stav pacienta však nebol možný jeho prevoz na špecializovanú neurochirurgickú kliniku do Moskvy. Lekári bojovali o jeho život. V utorok talentovaný hokejista bohužiaľ vážnym zraneniam podľahol.

Ako príčinu smrti lekári uviedli ťažké poranenie mozgu. „Klub vyjadruje sústrasť Timurovej rodine a priateľom. Navždy v Diname. Navždy v našich srdciach,“ napísal klub z Petrohradu na svojom instagramovom účte. Kluby MHL a KHL si uctia pamiatku Fajzutdinova, ktorý v mládežníckych tímoch Petrohradu pôsobil štyri roky, pred najbližšími stretnutiami play off. Pred úvodným buly mu venujú minútu ticha.