Po oznámení čiastočnej mobilizácie záloh prezidentom Vladimirom Putinom nastala panika aj medzi športovcami. Doplatiť na to môže práve KHL, ktorá je výkladnou skriňou propagandy Putinovho režimu.

Že sa mobilizácia dotkne aj hokejistov KHL, svedčí aj status kustóda čínskeho klubu Kunlun Red Star Antona Tiškina na sociálnej sieti Linkedln: „Bohužiaľ, situácia sa dosť zhoršila. Tí, ktorí nechcú ísť bojovať, sú poslaní do väzenia. Vláda povedala, že povolá iba 300-tisíc ľudí zo záloh, ale to je klamstvo. Vezmú každého, ku komu sa dostanú. Povolávací rozkaz poslali aj hráčom do KHL, doktor Avangardu Omsk dostal predvolanie tiež. Nezaujímajú sa o nič, chcú iba krv.“

Aj keď sa v hokejovej komunite povráva, že niektorí hráči, tréneri a zamestnanci KHL dostali predvolanie, žiadne potvrdené údaje neexistujú. Bývalý tlačový atašé Ak Bars Kazaň Dmitrij Isajčik na sociálnej sieti napísal, že KHL si na podnet Ministerstva športu Ruskej federácie vyžiadala od klubov kópie vojenských preukazov. „Údaje armády sa požadujú nielen od hráčov, ale aj od trénerov a zamestnancov tímov,“ uviedol Isajčik.

Napriek obavám sa hokejová súťaž nezastavila. Hlavný tréner CSKA Moskva Sergej Fjodorov novinárom povedal, že sa o svojich hráčov nebojí, hoci sú členmi armádneho klubu. „Nebojím sa, že by hokejisti CSKA mohli dostávať predvolania na vojenskú registráciu a nástup do armády.“ Nespí ani propaganda. Alexander Koževnikov, bývalý útočník zbornej, je presvedčený, že mobilizácia hokej v KHL nijako neovplyvní. „Rovnako je tu veľká nádej, že budeme hrať na svetovom šampionáte. Hoci aj bez vlajky a hymny, my stále vieme, že sú to naši chlapi. Ak vyhrajú, každý bude vedieť, že toto je ruský tím,“ povedal dvojnásobný olympijský víťaz pre ruský športový web.