Šikovný útočník na šampionáte strelil dva góly a pridal asistenciu. Jeho dravosť, priebojnosť a rýchlosť si všimli v Čerepovci. Bratislavský rodák tak odišiel zo Slovana, kde vlani pôsobil, a skúsi šťastie v tíme KHL. Momentálne je jedným zo štyroch Slovákov, ktorí sú na súpiskách tejto súťaže.

„Vidíme v ňom veľký potenciál, veď hral na svetovom šampionáte, kde dal dva góly Kanaďanom,“ povedal po prestupe Lišku do Čerepovca riaditeľ klubu Michail Choroškov. Mladík je v plnej fáze prípravy na novú sezónu, a tak aj vyzerajú tréningy.

Liška dostáva v ruskom klube poriadne do tela.
Liška dostáva v ruskom klube poriadne do tela.
Zdroj: severstal.ru

Najprv to bola drina na suchu, keď hráči dostali zabrať na ihrisku, v posilňovni či boxerskom ringu. Rukavice si natiahol aj Adam. „Predtým som boxoval len občas, aj to len pre zábavu a do vreca. Takže v Čerepovci to bolo pre mňa niečo nové,“ prezradil Liška pre šport24.sk. Ako sa mladíkovi darilo a nemá v pláne skúsiť aj nejaký duel v ringu?

„To určite nie,“ pousmial sa Liška a pokračoval: „Náš tréner zvolil takýto tréning namiesto kardia, aby sme nemuseli behať kilometre po lese či byť každý deň na bicykloch. Preto zvolil takúto zábavnú formu, ale išlo aj o makačku. Veď sme absolvovali 12 kôl po troch minútach a mali pauzu len tridsať sekúnd.“