Celé vyjadrenie Husára a tvrdé reakcie nájdete TU

Šéf slovenského športu, štátny tajomník Ivan Husár, sa dokonca pri spomienke na výročie okupácie v auguste 1968 vyjadril, že by mali týmto hráčom zrušiť výhody, aké na Slovensku poberajú.

Húska sa dohodol na ročnej zmluve s Torpedom Nižnij Novgorod. V KHL tak bude hrať už sedem Slovákov. „Idú zarábať krvavé peniaze, idú po ruke systému, ktorý urobí veľa preto, aby dokázal, že liga je bohatá, že sa jej nič sankčné zo Západu nedotklo,“ napísal na Facebooku Ivan Husár.

„Odsudzovať ich ani nemôžem, nemienim a ani nechcem. Moja odpoveď ako fanúšika hokeja je, že si televíziu s ich výkonmi nezapnem a dúfam, že nebudem sám. Moja odpoveď ako súčasného štátneho tajomníka pre šport je, že navrhnem, aby náklady na týchto hráčov v reprezentácii Slovenska neboli oprávnené. Verejný záujem športu je verejný záujem. Chlapci zarobia okolo 500 – 800 000 eur za sezónu,“ konštatoval Husár s naznačil, že by si mali reprezentáciu buď platiť, alebo radšej ani nereprezentovať.

Ivana Husára vytočili slovenskí hokejisti, ktorí sa rozhodli hrať v ruskej KHL.
Ivana Husára vytočili slovenskí hokejisti, ktorí sa rozhodli hrať v ruskej KHL.
Zdroj: archív

Za oveľa vážnejší problém však považuje vyplácanie štátnej renty za zisk bronzu na OH v Pekingu. „Majú na ňu nárok zo zákona a renta im za 40 rokov hodí pol milióna eur, ak sa dožijú priemerného veku dožitia 75 rokov. Na tú rentu sa im budú skladať všetci daňoví poplatníci. Všetci. Mnohí z nich si možno túto zimu začnú chodiť do lesa tajne po drevo, niektorí z nich možno budú sprchovať deti v studenej vode, ak bude elektrina do čerpadla. V športe, divadlách, školách, nemocniciach sa budú modliť, aby nedošli exekútori. A vy, chlapci, si budete zarábať na luxusný život v Rusku. Budete prisluhovať propagande Putina. Budete propagovať ligu v krajine, ktorá si vašu rodnú vlasť dala na zoznam nepriateľov Ruska. Ste ignoranti. To som tým chcel povedať. Bezcitní ignoranti,“ zavŕšil Husár svoj monológ, za ktorý získal pochvalu aj nadávky. Reagoval na neho aj slovenský tenista Martin Kližan, ktorý použil poriadne tvrdé slová. Jeho reakciu si môžete prečítať TU

Reakciu legendárneho Golonku nájdete na ďalšej strane