K doterajšej sedmičke sa pridal brankár Július Hudáček. O jeho odchode do KHL informoval jeho agent prostredníctvom sociálnej siete. Podľa špecializovaného portálu allhockey.ru podpíše Hudáček jednoročnú zmluvu s kazašským klubom Barys Nur-Sultan.

Okolo hráčov v KHL je v posledných dňoch rušno. Kým krajiny ako Česko, Fínsko, Švédsko, Lotyšsko či Francúzsko zakázali hokejistom pôsobiacim v tejto súťaži reprezentovať, Slovensko sa rozhodlo inak. „Máme za to, že hráči, ktorí aktuálne hrajú v Rusku, neporušujú ako medzinárodné dohody, tak naše zákony,“ znelo stanovisko SZĽH.

Ostrá reakcia Jiřího Hrdinu na Twittri (vystupuje pod menom dallasstars93, v tomto klube dlhodobo pôsobí ako skaut, pozn. red.).
Ostrá reakcia Jiřího Hrdinu na Twittri (vystupuje pod menom dallasstars93, v tomto klube dlhodobo pôsobí ako skaut, pozn. red.).
Zdroj: Twitter dallasstars93

Hráči pôsobiaci v KHL teda aj naďalej budú môcť reprezentovať Slovensko, no tento krok prekvapil partnerov hokejového zväzu. Spoločnosť Orange Slovensko v reakcii uviedla, že ju zväz svojím rozhodnutím znepokojil a nebola o ňom vopred informovaná.

Slováci z KHL to schytali aj od bývalého českého hokejistu Jiřího Hrdinu, ktorý si vo svojich vyjadreniach dlhodobo nedáva servítku pred ústa. „Toto sa Slovákom fakt podarilo. Ty vole, majú veľa ďalších hráčov, slušnú nastupujúcu generáciu a budú čakať na pár zúfalcov, ktorí sa rozhodli pre prachy zahodiť chrbtovú kosť,“ zareagoval Hrdina na Twittri (vystupuje pod menom dallasstars93, v tomto klube dlhodobo pôsobí ako skaut, pozn. red.) ostro na rozhodnutie nášho hokejového zväzu.