Nuž to je bilancia pripomínajúca doslova hrôzu. V sedemročnej histórii účinkovania Slovana v KHL, je to najhoršia vizitka, akú belasí zaznamenali. A je pochopiteľné, že sa to hráčom ťažko komentuje. „Čo k tomu dodať? Bohužiaľ, je to realita a obraz celej sezóny. Fakt sa ťažko k tomu vyjadruje. Teraz sú na rade kompetentní, aby hľadali odpovede na tieto otázky, prečo Slovan takto dopadol. Ak ich nájdu, do budúcna sa bude treba tomu vyvarovať,“ skonštatoval skúsený bek Ivan Švarný.

Narážal tým určite na skutočnosť, že znova sa opakoval chyby z minulosti – káder sa robil na poslednú chvíľu, nebol dosť široký, hráči siahali na dno svojich síl a ešte k tomu aj hrali zadarmo. Pretože podľa našich informácii dohrali sezónu s poslednou výplatou od polovice októbra. Zaujímalo nás preto, či im niekto z vedenia niečo povedal. „Rozprávali sme sa s predstaviteľmi klubu, ktorí nám povedali, že chýbajúce peniaze nám vyplatia. Dátum nepoznáme, ale veríme, že sa tak stane. Povedali nám aj to, že je nejaký nový sponzor, ale meno nevieme. Viac nemám k tomu čo povedať,“ dodal Švarný.

Povinnosti sa tak priskoro skončili a čo bude robiť? „Je to skoro skončiť takto sezónu, každý hrá pre potešenie a chce ísť do play-off. Nám sa to nepodarilo a máme pred sebou dlhé leto. Teraz sa aspoň s deťmi vyberiem lyžovať do Rakúska a potom sa dám na domáce práce. Chcem prerobiť pivnicu,“ uzavrel Ivan.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Slávni slovenskí športovci myslia aj na zadné vrátka: Neuveríte, do čoho investujú svoje milióny!

Zavíta legendárny Jágr na šampionát do Bratislavy? Kouč Říha jeho návrat nevylúčil

Slovan získal posilu z Austrie Viedeň: Obranu vystuží Rakúšan Stangl