Výkonný výbor SZĽH rozhodol, že sedmička slovenských hokejistov, ktorá momentálne pôsobí v KHL, nedostane stopku v národnom tíme napriek krvavej ruskej vojne na Ukrajine. „Myslíme si, že hráči, ktorí aktuálne hrajú v Rusku, neporušujú tak medzinárodné dohody, ako aj naše zákony. Budeme sa teda opierať o Olympijskú chartu, podľa ktorej má byť šport nástrojom spájania. Útoky a nevraživosť voči športovcom sú neakceptovateľné rovnako, ako je neprijateľný akýkoľvek vojnový konflikt,“ uviedol zväz v stanovisku.

Rozhodnutie SZĽH medzi verejnosťou vyvolalo zmiešané reakcie. Opačný názor ako výkonný výbor má však obranca Dominik Graňák, ktorý s Dinamom Moskva v minulosti dokonca dvakrát vyhral Gagarinov pohár. „Prekvapilo ma to vzhľadom na to, že som očakával, že postoj bude založený hodnotovo. Chalanom nevyčítam, že hrajú v KHL, to rozhodnutie by malo byť slobodné a plne v ich kompetencii. Ide skôr o to, že keď zväz urobí takéto rozhodnutie, tak vlastne nepriamo relativizuje vážnosť situácie, ktorá je na Ukrajine. Naši hokejisti túto situáciu nespôsobili, ani ju nepodporujú, ale rozhodli sa hrať v krajine, ktorá je jednoznačne agresorom, a preto je podľa mňa namieste, keby teraz neboli v reprezentácii. Určite nie sú zlí ľudia, ale netreba zatvárať oči pred tým, čo sa deje. Ako hodnotové stanovisko by som radšej prijal, keby SZĽH urobil to isté čo Švédi, Fíni, Česi, Lotyši a aj Francúzi. Je to však len môj názor,“ vyjadril sa v súčasnosti obranca pražskej Sparty pre Šport24.sk.

Podľa niektorých názorov nemáme na Slovensku dostatočne širokú základňu, aby sme niekomu mohli zakázať hrávať s dvojkrížom na hrudi. „Chlapci z KHL majú veľké kvality a právom podľa výkonov patria do reprezentácie. Pod súčasným vedením reprezentácie sa veci zmenili pozitívnym smerom a zistili sme, že základňa nie je taká úzka, ako sme si mysleli. Na každom turnaji sa objavia chalani, o ktorých verejnosť, ktorá sleduje len vrcholové podujatia, dovtedy prakticky ani netušila. Toto podľa mňa nie je správny argument a ani by to nemal byť dôvod, prečo je takéto stanovisko,“ dodal Graňák.