POZRITE SI EXKLUZÍVNE FOTO NOVÉHO TRÉNERA S PODPÍSANÝMI PAPIERMI V GALÉRII TU

Pekne po poriadku. Všetko sa začalo návrhom dnes už bývalého generálneho manažéra Slovana Patrika Zimana na odvolanie športového riaditeľa Oldřicha Štefla. „Aj keď máme veľa mien na stole, o ktorých rozprávame interne, zatiaľ nemáme podpísané žiadne kontrakty. Situácia je neúnosná. Zo strany hráčov aj agentov dostávam otázky, či majú s nami počítať, alebo si majú hľadať angažmán,“ hovoril vtedy Ziman pre Šport24.sk.

Patrik Ziman.
Patrik Ziman.
Zdroj: tasr

EXKLUZÍVNE Náhradu hľadali poza jeho chrbát. Zankovec v Slovane končí: Bolo ťažké motivovať hráčov bez výplat

Po jeho návrhu bolo pár týždňov ticho. „Moja požiadavka akosi zostala v „lufte“. Najprv bol pán Široký na dovolenke, čakalo sa na jeho príchod. Potom sme sa stretli, ale to, čo som žiadal, nenašlo odozvu. Preto som sa rozhodol vo štvrtok podať výpoveď. Nevidel som iné východisko,“ vysvetlil Ziman pred pár dňami.

Široký ml. podpísal Zimanovi výpoveď, to však nebolo všetko. Bonusom je podľa našich informácií to, že športový riaditeľ Štefl v deň, keď Ziman podal návrh na jeho odvolanie, začal zháňať trénera a nových hráčov. Eduard Zankovec, ktorý vtedy viedol mužstvo na pozícii trénera, nič netušil. Tragikomické je, že Zankovcovi to musel deň po svojom odchode z klubu oznámiť práve Ziman. V Slovane nič nové, podobné praktiky tu vládli aj v minulosti, keď poza chrbát úradujúceho trénera Rostislava Čadu hľadali nového kouča, len Vladimír Ružička im vtedy dal zbohom a uprednostnil českú reprezentáciu.

VIEME PRVÍ Šokujúce zmeny v hokejovom Slovane: Šéf klubu to už nevydržal, vedenie podržalo radšej nepriateľa fanúšikov!

FOTO Z manželky hviezdneho Kovaľčuka pôjdete do kolien: Toto skrýva pod šatami po štyroch deťoch!

„Áno, volal mi včera pán Ziman a oznámil mi, že so mnou sa už nepočíta. Hoci sme mali ústnu dohodu, že budem pokračovať v Slovane. No keďže sa situácia otočila tak, že pán Ziman skončil, odchádzam aj ja. Je mi to ľúto, pretože všetko som v Bratislave mal rád, vážil som si generálneho manažéra, dôveroval som mu, pretože veľa vecí chcel dať do poriadku. Skutočne bolo ťažké mesiac čo mesiac motivovať hráčov, ktorí nedostávali peniaze. Odchádzam, ale taký je hokejový život. Neviem si predstaviť zotrvať v klube bez pána Zimana s ľuďmi, ktorí majú diametrálne odlišné zmýšľanie,“ povedal Zankovec pre Šport24.sk.

Slovan už pozná aj jeho nástupcu, je ním doterajší tréner Banskej Bystrice Vladimír Országh. Zankovcovi v utorok doobeda oznámili, že v Slovane končí a 15:14 už Országh vychádzal zo štadióna Slovana s podpísanými papiermi.