Bežný deň hokejistov Avangardu Omsk v pondelok spestril úspešný futbalový tréner, ktorého predtým športoví priaznivci na hokeji asi nikdy nevideli. Predsa len, Mourinho je Portugalčan a ani v krajinách, v ktorých trénoval, nepatrí hokej medzi populárne športy. Samotní hokejisti a realizačný tím kádru z KHL však vedeli veľmi dobre, o koho ide.

FOTO z Mourinovho pádu a návštevy nájdete TU!

S Mourinhom sa fotili všetci - od trénerov až po samotných hráčov priamo na ľade pred večerným stretnutím s hviezdnym celkom z Petrohradu. Kontroverzný tréner zavítal aj do šatne, kde sa zoznámil s hokejovým výstrojom, poobzeral si korčule a vyskúšal si aj brankársku lapačku.

FOTO Mourinho sa nečakane objavil na hokeji a vyrobil si megatrapas: Z jeho pádu pôjdete do kolien!
Zdroj: Július Dubravay

Na vzácneho hosťa čakalo pred zápasom aj slávnostne buly, na ktoré by však Mourinho najradšej zabudol. Potom, čo hodil puk medzi hokejky domáceho obrancu Jevgenija Medvedeva a hosťujúceho útočníka Pavla Dacjuka, sa otočil a chcel odísť. Lenže zabudol na podanie rúk a keď si svoju chybu uvedomil, tak sa pri otáčaní na koberci pošmykol a zrazu sa ocitol na ľade. Portugalčan spadol doslova ako vrece zemiakov, ale všetko zobral s úsmevom. Pomocnú ruku mu ihneď ponúkol Dacjuk a niekdajšej hviezde NHL José poďakoval a aj sa s ním vyobjímal.

Portugalčan sa tak po svojom nedávnom odchode z lavičky Manchestru United po zlých výkonoch opäť pripomenul svetu, aj keď určite v nechcenom svetle a fanúšikovia sa na jeho páde dobre bavia. Zaujímavosťou je aj to, že Omsk túto sezónu hráva v Balašiche na okraji Moskvy, pretože aréna v ich domovskom meste bola v zlom stave a reálne hrozí, že ju budú musieť zbúrať. Preto si klub musel nájsť prechodné bydlisko.

Mohlo by vás zaujímať:

Peter Bondra si historický Winter Classic užil: Myšlienku treba oprášiť

VIDEO Horor na ľadovej ploche: Mladý hokejista počas zápasu takmer prišiel o život

Skalní neprišli, na Slovane prekvapili osobnosti: Čo tam stvárali porotca z Talentu či ministerka?!

GOLONKOVINY Legenda otvorene o situácii v našom hokeji: Chýba nám kanadská mentalita