Čerepovec PODPORIL vojnu na Ukrajine, FOTO si pozrite TU!

V Čerepovci pôsobí slovenský reprezentant Adam Líška. Vo farbách Barysu Astana nastúpil v bránke Július Hudáček. Po vyhadzove Samuela Bučeka pôsobí aktívne v KHL sedem hokejistov. Všetci boli pred sezónou kritizovaní za svoje rozhodnutie pokračovať v Rusku aj napriek situácii na Ukrajine.

Adam Líška sa v nedávnom rozhovore vyjadril, že lepšia možnosť ako Čerepovec preňho nebola: "V lete som mal niekoľko ponúk, ale ostať v Čerepovci bolo správne rozhodnutie. Som tu už dlhšie a viem, že s touto partiou môžeme dosiahnuť väčšie úspechy ako v minulosti," uviedol krídelník pre klubový web.

Aj napriek neutíchajúcej vojne na Ukrajine, slovenský reprezentant neopustil KHL: "Ak mám byť úprimný, trénerom v Čerepovci som sľúbil, že zostanem, avšak nehovoril som o tom nahlas kvôli situácii vo svete. KHL je druhá najlepšia liga na svete a preto som sa rozhodol zostať," dodal.

Servestaľ Čerepovec podporil vojnu vyvesením symbolu Z na štadión. Písmeno Z symbolizuje u Rusov intervenciu. Začali ho používať ruskí vojaci na ukrajinskom území na označenie svojich tankov a ďalších obrnených vozidiel a čoskoro sa udomácnilo v samotnom Rusku. VIAC SA DOZVIETE TU!