VIEME PRVÍ Šokujúce zmeny v hokejovom Slovane: Šéf klubu to už nevydržal, vedenie podržalo radšej nepriateľa fanúšikov!

V pondelok Juraj Široký ml. podpísal Zimanovi výpoveď. Fanklub Slovana vyhlásil následne bojkot, pretože podporoval od začiatku Zimana a žiadal od šéfa klubu hlavu Štefla. Podľa našich informácií si však práve športový manažér v deň, keď Ziman podal návrh na jeho odvolanie z funkcie, začal zháňať trénera a mužstvo. Pritom už dávnejšie sa Ziman vyjadril, že má záujem na tom, aby Zankovec v klube pokračoval. Len bolo treba podpísať zmluvu. No to už nestihli...

Eduard Zankovec.
Eduard Zankovec.
Zdroj: tasr

Paradoxne však v Slovane oslovili Vladimíra Országha v čase, keď Zankovec ani len netušil, že v klube vlastne skončil. V Slovane nič nové, podobné praktiky tu vládli aj v minulosti, keď poza chrbát úradujúceho trénera Rostislava Čadu hľadali nového kouča, len Vladimír Ružička im vtedy dal zbohom a uprednostnil českú reprezentáciu. A tragikomické je, že Zankovcovi to musel deň po tom, ako mu podpísali výpoveď, oznámiť Ziman.

Veľké odhalenie generálneho manažéra Slovana. Priznal si to sám. Súperov chytá pod krk!

„Áno, volal mi včera pán Ziman a oznámil mi, že so mnou sa už nepočíta. Hoci sme mali ústnu dohodu, že budem pokračovať v Slovane. No keďže sa situácia otočila tak, že pán Ziman skončil, odchádzam aj ja. Je mi to ľúto, pretože všetko som v Bratislave mal rád, vážil som si generálneho manažéra, dôveroval som mu, pretože veľa vecí chcel dať do poriadku. Skutočne bolo ťažké mesiac čo mesiac motivovať hráčov, ktorí nedostávali peniaze. Odchádzam, ale taký je hokejový život. Neviem si predstaviť zotrvať v klube bez pána Zimana s ľuďmi, ktorí majú diametrálne odlišné zmýšľanie,“ prezradil v telefóne pre ŠPORT24.SK Zankovec.