Za veľkou mlákou začínal v Colorade v roku 2005 a postupne hral za Montreal, Tampu Bay a naposledy Los Angeles. Práve na farme tohto klubu odchytal posledný duel. „Táto sezóna nebola vydarená. Robil som, čo sa dalo. Dospel som k tomu, že je čas odísť,“ prezradil pre šport24.sk Budaj. Pred zápasom mu pripravili ceremoniál, kde nechýbala ani jeho rodina.

Brankár Budaj sa pomaly lúči s kariérou: V Ontariu mu prichystali niečo nezabudnuteľné!

„Nečakal som to, bolo to krásne a som im za to vďačný. Bolo nádherné zdieľať tie pocity s mojimi deťmi a manželkou,“ priznal. Posledná sezóna mu síce nevyšla, ale sen o NHL si splnil. „Bola Božia vôľa, že chlapec z Banskej Bystrice sa dostal až tak ďaleko. Skúsil som si to, po čom som túžil, a vydržal 13 rokov. Mám svoj vek a treba vedieť v pravý čas aj skončiť. Už som opotrebovaný,“ dodal Budaj.

VIDEO Mladík Černák sa v NHL druhýkrát pobil: TAKTO ho súper poslal k ľadu!

A čo teraz plánuje? „Uvidíme, čo život prinesie, pri hokeji však chcem zostať.Napríklad ako kouč brankárov. Nevylučujem ani návrat na Slovensko, ale skôr to vyzerá tak, že zostanem za morom. Rodinku mám americkú a pre nich by bolo zložité začať inde. Syn Peter bude mať 9 a Michael 5 rokov,“ zamyslel sa.

Peter mal na ľade pri sebe celú rodinku.
Peter mal na ľade pri sebe celú rodinku.
Zdroj: twitter

Kariéra v číslach

  • 2 účasti za Slovensko na majstrovstvách sveta (2008, 2010)
  • 3 účasti na ZOH (Turín 2006, Vancouver 2010, Soči 2014)
  • 4 kluby v NHL (Colorado, Montreal, Tampa, Los Angeles)
  • 31 také číslo nosil na drese
  • 296 počet zápasov v prestížnej NHL
  • 7 007 toľko striel celkovo chytil v NHL