Kovář začal v Rusku ôsmu sezónu, pritom siedmu v drese Jekaterinburgu. Skúsený gólman má rozpačité pocity, pretože aj on prekonal ochorenie COVID-19, ktoré výrazne zasiahne do nového ročníka. Brankár sa nakazil na turnaji v Magnitogorsku, po ktorom mali pozitívne testy aj mnohí hráči Chabarovska a Novosibirska. 

„Zlé je to, že každý znáša chorobu inak. Niekto je pozitívny štrnásť dní a necíti vôbec nič. Ja som bol jedným z posledných, kto sa nakazil a zároveň prvý vyliečený, ale stále sa necitím dobre. Táto choroba je zvláštna. Niekoho to postihne menej, iného viac,“ rozhovoril sa Kovář pre isport.cz.

Český reprezentant síce odchytal vo štvrtok prvý duel novej sezóny, ktorý jeho tím vyhral na ľade Čeľabinsku 3:1, no ešte niekoľko hodín pred úvodným buly nad ligovými duelmi ani nerozmýšľal. „Negatívne testy som mal iba pár dní dozadu, mám za sebou len dva tréningy a ani jeden som nedokončil, z posledného mi museli pomáhať. Z COVIDU som si odniesol ľahký zápal pľúc, ktorý stála pretrváva. Nedokážem dokončiť tréning,“ opísal Kovář problémy, ktoré mu spôsobila nová pandémia. 

Ďalšou ranou je, že minimálne polroka musí byť v Rusku bez manželky a syna. „A to je len prúser, taká doba bez rodiny je hrozná. Už mi aj napadlo, či stojí za to tu byť. Normálne by som teraz riešil, že chceme vyhrať KHL, cítil by som nervozitu pred prvým zápasom a tešil sa. Ale teraz? Z druhého tréningu ma odniesli. Mám iné myšlienky ako to, či skončíme prví. Jediné, čo ma zaujíma, je zdravie,“ dodal ustarostený gólman pre isport.cz.