Po dvoch tituloch s českým Brnom sa rozhodol ísť Marek Čilak do Slovana s nádejou, že to bude fungovať. Nefungovalo. Dnes je na tom podobne ako kopa ostatných hráčov, ktorým Slovan dlhuje stále nemalé sumy.

„Mám to šťastie, že mne sú dlžní len tri výplaty (november, december, január), keďže som odišiel do Brna. Ale čo chlapci, ktorí zostali? Tým dlhujú sedem výplat a viac,“ prezradil Čiliak. „Jasné, že sa snažím vymôcť svoje peniaze naspäť. Dal som to preto na arbitrážny súd. KHL môj dlh uznala, ale Slovan nič. Fakt tomu nerozumiem, akoby to bolo týmto ľuďom všetko jedno. Ja by som nemal na toto povahu... Podal som preto trestné oznámenie na súd a všetko rieši môj právnik. Pobavil som sa však na tom, že sa mu ozvala nejaká firma, že odkúpi moje pohľadávky za 40 percent. Ja som však bol zamestnanec a chcem svoje peniaze naspäť!“ vyhlásil rázne Čiliak.

Nemalú sumu dlhujú aj bývalému miláčikovi publika brankárovi Barrymu Brustovi. „Dlhujú mi vyše 200-tisíc eur a niekoľko rokov mi nič nezaplatili,“ napísal nám. Ešte horšie je na tom center Jeff Taffe. „Mne dlhujú vyše 300-tisíc eur. Som z toho smutný, pretože stále len zavádzali a sľubovali a pritom to bola lož. Nedostať dva roky peniaze za prácu, to je šialenstvo. Vrátil som sa po roku pôsobenia vo Švajčiarsku len preto, lebo som si myslel, že to je jediná cesta, ako získať peniaze späť. Ale nestalo sa. A pritom nikto s vami nekomunikuje. Je načase, aby niekto zobral zodpovednosť. Všetko rieši agent a podnikneme kroky, aby sme získali to, čo nám patrí,“ prezradil pre Šport24.sk Jeff Taffe. 


Toto všetko nám prezradili hráči ešte predtým, ako včera večer vedenie Slovana oznámilo, že sa vracia do našej extraligy. Vrátiť sa však môže len pod podmienkou, že vyplatí svoje dlhy voči bývalým hokejistom.

Marek Čiliak dal Slovan na súd.
Marek Čiliak dal Slovan na súd.
Zdroj: tasr

Môže vás zaujímať:

FOTO Rusi to roztočili v luxusnom hoteli v Bratislave: Ovečkin a Malkin ako parketové tigre

Po MS hokejové Slovensko v šoku: Slovan končí v KHL!

Posledný deň MS ovládli na tribúne politici: Kandidát na prezidenta Šefčovič, Maznák aj Boris Kollár!