Čiliak sa na celú vec pozerá aj z pozitívnej stránky. „Spoznal som super ľudí. Boli sme dobrá partia, v Bratislave sa mi páčilo. Keď som ponuku bral, vedel som, že nemusí všetko fungovať, ale aj tak som to skúsil,“ hovorí Čiliak. Napokon však známe finančné problémy sprevádzali mužstvo takmer celú sezónu a vyústilo to do predčasného odchodu niektorých hráčov.

Marek Čiliak neľutuje, že prijal ponuku z bratislavského Slovana: Neušiel som z potápajúcej sa lode

Slovan sa zosunul na dno tabuľky, zaznamenal niekoľko negatívnych rekordov a fanklub vyhlásil bojkot. „Nechcem, aby to vyzeralo, že som odišiel z potápajúcej sa lode. Ale potreboval som sa niekam posunúť a mám ambíciu ešte o niečo hrať,“ povedal brankár. Náš reprezentant zamieril do Brna.

VIDEO Brankárovi Slovana pukli nervy: Vyletel na rozhodcu a pykal!

„Som rád, že bojujem o titul. S belasými som sa nerozišiel v zlom a obdivujem chalanov. Nikto neflákal zápasy, ale káder nebol široký. K tomu známe finančné problémy a už to išlo,“ dodal Marek. Napriek tomu zaujal týmto vyjadrením: „Slovan by mal zostať v KHL a určite by som sa zamýšľal nad ponukou. No museli by sa podmienky plniť,“ uzavrel. Slovanisti včera nastúpili v Soči (duel sa skončil po uzávierke, pozn. red.) na posledný zápas spackanej sezóny.

Skúsený brankár neľutuje, že išiel pred sezónou do Slovana.
Skúsený brankár neľutuje, že išiel pred sezónou do Slovana.
Zdroj: hcslovan.sk

Sezóna v číslach

Slovan obsadil v tejto sezóne KHL suverénne posledné miesto s 33 bodmi. Belasí obsadili všetky posledné miesta aj v počte strelených, inkasovaných gólov.

  • 15 - počet výhier
  • 33 - počet bodov
  • 46 - počet prehier
  • 101 - počet strelených gólov
  • 211 - počet inkasovaných gólov