Belasí pomaly vstávajú z popola: Slovan si na konto pripísal cenné víťazstvo

Sledujte s nami ONLINE priamy prenos zo zápasu KHL HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom domácom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) nad Neftechimikom Nižnekamsk 3:1. Zverenci trénera Vladimíra Országha zaknihovali druhý triumf za sebou a vďaka zisku dvoch bodov sa posunuli v tabuľke Západnej konferencie na 11. miesto.

Svieži úvod z oboch strán držal brankárov v pohotovosti. Ako prvý zasiahol Ježov, po ňom sa predviedol aj Štěpánek. Domáceho gólmana neskôr zachránila žrď, ktorú ihneď po buly nastrelil Puustinen. Slovan následne prebral taktovku zápasu, trávil v útočnom pásme viac času a rezultoval z toho úvodný gól. Jánošík prestrelil Ježova, pre obrancu Slovana to bol premiérový gól v sezóne. Súper odpovedal závarom pred Štěpánkom, brankár "belasých" aj s pomocou obrany situáciu vyriešil. V závere úvodnej tretiny mali veľké šance Rau a Červený, ale stav sa nemenil. Zmenil sa však v úvode druhého dejstva, keď Padakin po dorážke vyrovnal na 1:1. Slovan mohol ísť opäť do vedenia v 30. minúte, keď Chipchura vypichol puk Volginovi, ale jeho samostatný únik Ježov zlikvidoval. Ďalšie šance mali Taffe a Lunter, ale aj v tomto prípade sa vyznamenal brankár Neftechimiku. Slovan bol v druhej tretine aktívnejší, hoci na strely bol stav vyrovnaný. Oveľa nebezpečnejšie zakončenia však mali domáci. V tretej tretine mal Slovan opäť od úvodu prevahu, ktorú po štyroch minútach korunoval gólom Jeffa Taffea. Už predtým mohol skórovať Gelinas, ale jeho strela skončila na konštrukcii bránky. Hostia sa po góle snažili o vyrovnanie, ale domáci hokejisti dobre bránili, hrali jednoducho v obrannom pásme a v 51. minúte definitívne rozhodli o svojom druhom triumfe za sebou. Lamper potiahol puk po krídle a strelou švihom prekonal Ježova.

hlasy po zápase: Vladimír Országh, tréner Slovana: "My sme chceli nadviazať na výkon zo zápasu s Novgorodom. Prvé dve tretiny boli vyrovnané, v tretej tretine sme dali góly. V dôležitých chvíľach nás podržal Štěpánek. Snažíme sa držať na víťaznej vlne, v šatni je už lepšia nálada." Vjačeslav Bucajev, tréner Nižnekamska: "Gratulujem súperovi k výhre. V prvých dvoch tretinách sa hral vyrovnaný hokej, ale potom sme urobili chyby, ktoré nás stáli zápas." Patrik Lamper, strelec tretieho gólu Slovana: "Som rád, že sme opäť zvíťazili. Je to dobré, pretože hráme o svoju budúcnosť. Opadla z nás nervozita po výhre nad Novgorodom a verím, že aj do tretice uspejeme proti Jokeritu." Jakub Štěpánek, brankár Slovana: "Bol to jeden z tých vydarenejších zápasov v sezóne. Som rád, že na konci sme nepripustili drámu. My sme sa dobre pripravili, chceli sme vyhrať. Sme spokojní."

Začiatok online prenosu:
28. 12. 2018, 18:30

SBA 3 : 1 NIZ

1:0, 0:1, 2:0
Aréna Ondreja Nepelu

Štatistiky:

Góly a asistencie: 11. Jánošík (Sukel'), 44. Taffe (Rau), 51. Lamper (Chipchura, Sersen) – 23. Padakin (E. Galimov, Nestrašil). Rozhodca: Naumov, Oskirko – Bersenyov, Yudin.

Súpiska SBA:

Štěpánek (Čiliak) – Gelinas, Sersen (C), Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Baranov, Bačik – Rau, Taffe (A), C. Bailey – Lunter, Sukel', Červený – Lamper, Hrnka, Chipchura – Jeglič, Buc, M. Sloboda.

Súpiska NIZ:

I. Ježov (Korotajev) – An. Sergejev, D. Musin, Šaripzjanov (A), Ogurcov, Polášek, Bryncev, Volgin – E. Galimov (A), Nestrašil (C), Padakin – Poriadin, P. Kulikov, Šiksatdarov – Puustinen, Jo. Nättinen, Ruohomaa – Šafigullin, Šarifjanov, Chajrullin – Zdunov.

Obnoviť

V tretej tretine Slovan strelil dva góly zásluhou Taffea a Lampera, celkovo tak víťazí nad Nižnekamskom 3:1 a zaznamenáva druhé víťazstvo v rade. Najbližšie sa v Bratislave prestaví Jokerit Helsinki v nedeľu o 17:00, dovtedy dovidenia, prajem príjemný piatkový večer.

Koniec zápasu.

59:50 min

Celý štadión je na nohách a tlieska, Slovanisti predviedli najmä v tretej tretine veľmi dobrý výkon okorenený gólmi.

59:05 min

Slovanisti poriadne zavarili obrane súpera, strela po ľade a ani následná dorážka však za Ježova neprešla, následná Baileyho strela bola zblokovaná.

58:21 min

Ježov prinútený k zákroku, nasleduje buly v útočnom pásme.

58:17 min

Toto už Slovan nemôže pokaziť, presilovka takmer do konca tretiny a vedenie o dva góly.

57:46 min

Vylúčenie v tíme Neftechimik Nižnekamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., sekanie).

57:34 min

Bačík zachytil puk a vyráža dopredu. Slovan nepripúšťa hru pred Štěpánkom, čo je dobré znamenie.

56:35 min

Bailey strieľal tesne nad ľadom spoza modrej čiary, toto ale Ježova ohroziť nemohlo.

55:23 min

Aktívny Lamper sa dostal až do bezprostrednej blízkosti brány, puk skončil v Ježovovej lapačke, nasleduje buly po jeho ľavici.

54:22 min

Slovan neprestáva byť aktívny vpredu, Rau prešiel na os klziska, ale nenamieril presne.

53:28 min

Lamper sa k prihrávke nedostal, Nižnekamsk nahadzuje puk za bránu Slovana.

52:47 min

Hneď je to veselšie, belasí si vypracovali už dvojgólový náskok a do konca tretej tretiny zostáva niečo vyše sedem minút. Podarí sa Slovanu zvíťaziť v riadnom hracom čase? Všetci fanúšikovia dúfajú.

50:59 min

Slovan Bratislava dal gól!
PATRIK LAMPER dobiedzal, podarilo sa mu odzbrojiť hosťujúceho hráča, následne sa po ľavej strane rútil smer brána a prudkou strelou prestrelil Ježova!

Asistencie: Kyle Chipchura, Michal Sersen

50:36 min

Prudkú strelu po buly Štěpánek vyrážačkou vyrazil na ochrannú sieť.

50:32 min

Icing aj na druhej strane po nepresnej rozohrávke Gélinasa.

49:56 min

Grman sa snažil prihrať do strany, čo mu nevyšlo, napriek tomu Slovan držal útočné pásmo, ale do zakončenia sa nedostal. Bude mať ďalšiu príležitosť, nakoľko sa hra po icingu sťahuje pred Ježova.

49:10 min

Volgin vystrelil od modrej, hra je prerušená.

48:40 min

Slovanu patria posledné minúty, dokázal si vytvoriť tlak v útočnej tretine a neustále ohrozuje bránu.

47:23 min

Snaha o rýchle vysunutie Luntera, ktorý však stačil len puk tečovať do útočného pásma.

46:34 min

Šiksatdarov sa snaží spoza brány niečo vymyslieť, no Gélinas mu nič nedovoľuje, o malú chvíľu ale predsa len bol Štěpánek donútený k zákroku, nasleduje buly po jeho pravici.

46:03 min

Kulikov sa predieral po ľavom krídle, no spoluhráč mu vkorčuľoval do pásma, píska sa postavenie mimo hry, Štěpánek v tejto tretine nemá takmer žiadnu prácu.

45:17 min

Lamper si prišiel po prihrávku na osi klziska no z dobrej pozície bránu prestrelil, škoda.

43:40 min

Belasí zaútočili po ľavej strane, odkiaľ aj prišla strela alebo skôr nahodenie Raua. JEFF TAFFE si na moment pristavil puk a potom vystrelil a prekonal Ježova!

Asistencia: Chad Rau

43:14 min

Slovan začal tretinu útočne s cieľom pridať druhý gól. Klok však neprihral presne Taffeovi a belasí to musia skúsiť opäť až od vlastnej brány.

41:28 min

Sukeľova rýchlosť platila na súpera, následne sa mu podarilo prihrať do skrumáže pred bránou, puk sa dostal ku Gélinasovi, ktorý vystrelil a už dvíhal ruky nad hlavu, no puk pravdepodobne skončil len na korčuli jedného z hráčov!

40:40 min

Prihrávku spoza brány zachytil Rau, prihral Baileymu, ktorý nastreľuje puk do pásma a odchádza striedať.

40:07 min

Štěpánek bol hneď po pár sekundách prinútený k zákroku, ale nejednalo sa o nič vážne.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Pomer striel po druhej tretine: 17:18.

V druhej tretine sme videli taktiež jeden gól, no tentokrát ho strelil Nižnekamsk. V 23. minúte sa presadil Padakin a tak je skóre vyrovnané 1:1. Nechajme sa prekvapiť, čo si pre nás aktéri pripravia v tretej tretine, ale je dosť možné že to bude o jednom góle.

Tretia tretina sa začne približne o 20:11.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:36 min

Grman nestrieľal, videl lepšie postaveného Sukeľa, no toho už medzičasom pokryl brániaci hráč a tak Sukeľ z otočky nezakončil.

38:58 min

Po strele od mantinelu Štěpánek zasahovať nemusel, s bekhendovou strelou Nestrašila mal už viac práce.

37:57 min

Nižnekamsk dobre pokryl stredné pásmo a zachytil hroziaci útok Slovana, následne aj ďalší, hrá sa prevažne v strednom pásme.

36:38 min

Bačík po buly vystrelil od modrej, ale Ježov na strelu videl a puk schoval bez problémov v lapačke.

36:33 min

Peknú individuálnu akciu predviedol Lunter, ktorý sa z pravého krídla natlačil k bráne, no brániaci hráč mu v poslednej chvíli vložil hokejku do zakončenia.

36:06 min

Strela z hokejky Chipchuru zamestnala hosťujúceho gólmana, po strele Sersena z medzikružia už zasahovať nemusel, puk bol stečovaný na zadné plexisklo.

35:23 min

Po prihrávke Kloka strieľal Grman, jeho strela až k bráne neprešla, o puk sa bojuje v útočnom pásme belasých.

34:12 min

Taffe váhal so zakončením, obkrúžil bránu, ale nepodarilo sa mu nič vymyslieť.

33:36 min

Slovan korčuľoval v trojici dopredu, z ľavého krídla zakončil Jánošík, ale minul horný roh brány. Na druhej strane taktiež sledujeme nepresnú strelu.

32:58 min

Na ľade je viac priestoru, zatiaľ to viac vyhovuje hosťom, tí sa ale motajú pri mantineloch.

32:03 min

Vylúčenie v tíme Neftechimik Nižnekamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., hrubosť).

32:03 min

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Bačik – 2 min., hrubosť).

32:03 min

Šiksatdarovov najprv puk dobre netrafil, následne sa k nemu ale dostal opäť a tentokrát z toho už bola lepšia strela v blízkosti brány, ale Štěpánek po úspešnom zákroku prerušuje hru. Nasleduje reklamná prestávka.

31:22 min

Belasí vo vlastnom obrannom pásme chybnou prihrávkou darovali puk súperovi a môžu byť radi, že majú Štěpánka, ktorý ich teraz výrazne podržal.

30:42 min

Strela z veľkej diaľky našla pripravenú lapačku Ježova. Slovan zvyšuje obrátky, je častejšie na puku, šanca Chipchuru ho nakopla. Bucov bekhend tesne minul bránu.

28:55 min

Chipchura mohol prinavrátiť Slovanu vedenie! Po chybe obrany Nižnekamsku korčuľoval sám na Ježova, zvolil blafák do bekhendu, trafil ale len betón ruského gólmana!

28:38 min

Najbližší gól veľa napovie o ďalšom priebehu zápasu. Taffe sa snažil v útočnom pásme, no puk mu odskočil a musí sa vrátiť späť.

27:51 min

Štěpánek sa len obzrel za nepresnou strelou jedného z hostí. Príliš veľa hokejovej krásy nevidíme, je to všetko také upracované. Teraz Ježov prikryl skackajúci puk a prerušil hru.

27:00 min

Po jednom zo súbojov mantinel riadne zadunel, hráči bojujú o každučký kúsok ľadu.

26:21 min

Slovan si nepresne prihral, následnú akciu Nižnekamsku zakončil Volgin, strela však bola zblokovaná a tak domáci gólman tentokrát zasahovať nemusel.

24:35 min

Ježov musel ísť ďaleko z brány, ale zvládol to na výbornú, hokejkou trafil puk pred Jegličom, ktorý tak nemohol zakončiť.

22:52 min

Nižnekamsk dal gól!
Hostia vyrovnávajú po rýchlej nenápadnej akcii. prešiel cez hráča a zakončil, Štěpánek puk vyrazil pred seba, kde bol pripravený PAVEL PADAKIN, ktorý strelou švihom rozvlnil sieť.

Asistencie: Emil Galimov, Andrej Nestrašil

22:00 min

Puustinen zblízka nikým nebránený nebezpečne zakončoval, výborný Štěpánek!

21:09 min

Jánošík si poradil s napádajúcim hráčom, založil útok, Lunter sa však cez modrú čiaru nedostal.

20:29 min

Taffe získal puk v útočnom pásme, no prihrávkou na os Raua už nenašiel, škoda toho, zakončoval by z dobrej pozície.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Pomer striel po prvej tretine: 11:7.

Hokej síce v prvej tretine nenadchol, no podstatný je ukazovateľ skóre, na ktorom svieti 1:0 pre domáci tím. O zatiaľ jediný gól zápasu sa postaral v 11. minúte Adam Jánošík.

Druhá tretina sa začne približne o 19:20.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:52 min

Slovan stihol ešte jeden útok. Sukeľ nebezpečne prihrával pred bránu Červenému, ktorý zblízka zakončil, Ježov puk za svoj chrbát nepustil.

19:10 min

Jánošík nabil na ľavé krídlo Baileymu, ktorý tvrdo vystrelil, no Ježov jeho strelu zlikvidoval. Následne Slovan ešte podkúril svojmu súperovi a drží sa v útočnej tretine.

17:55 min

Lamper získal puk za bránou, posunul ho Grmanovi, ktorý už nenašiel Chipchuru, Ježov ta zasahovať nemusel.

16:25 min

Taffeova prihrávka sa neujala a belasí sa sami vyháňajú z útočného pásma, zatiaľ im táto presilovka nevychádza.

15:41 min

Gelinas tvrdo vypálil, no trafil len cloniaceho spoluhráča, puk sa následne dostal do stredného pásma.

14:58 min

Vylúčenie v tíme Neftechimik Nižnekamsk (Pavel Poriadin – 2 min., hákovanie).

14:30 min

Taffe zblokoval strelu z pravého kruhu, následná strela od modrej tiež neprešla. V dobrej pozícii sa o chvíľu ocitol Polášek, ale ani on neprekonal výborného Štěpánka, ktorý zakročil pravým betónom, neujala sa ani následná dorážka.

13:51 min

Pozor na chyby, Slovan jednu predviedol, po prihrávke sa k strele dostal Nestrašil, Štěpánek jeho zakončenie zlikvidoval.

13:30 min

Šarifjanov tečoval puk ešte pred červenou čiarou, zakázané uvoľnenie Nižnekamsk, Slovan sa zadarmo dostáva do útočného pásma.

12:24 min

Slovan si následne musel dať pozor vzadu, Štěpánek ale všetko vyriešil a tak sa skóre nemení.

10:50 min

Po prihrávke Sukeľa spoza brány šikovne vystrelil ADAM JÁNOŠÍK, puk Ježovovi prepadol medzi betónom a lapačkou a končí v sieti! Slovan sa ujíma vedenia.

Asistencia: Matúš Sukeľ

09:45 min

Prihrávka pred bránu nikoho v bielom nenašla, následné zakončenie od modrej presné nebolo. Hostia však začínajú vystrkovať rožky, Slovan má problém s rozohrávkou.

08:20 min

Dlho sa bojovalo o puk pri mantineli, nakoniec ho vybojovali hostia, ktorí sa ponáhľali do útočného pásma, no zmohli sa len na strelu mimo brány.

06:51 min

Lunter puk v súboji pri mantineli nevybojoval, no pozitívne je, že hráči Slovana sú neustále v pohybe a pôsobia lepším dojmom ako súper.

05:30 min

Štěpánek toho veľa nevidel, nakoniec však zasahovať nemusel, puk prešiel tesne vedľa brány.

04:20 min

Hrnkova strela bola zblokovaná, Nižnekamsk nepôsobí príliš istým dojmom a necháva sa zatlačiť v obrannom pásme.

03:37 min

Sersen vysunul Sukeľa, ktorému nanešťastie puk ušiel až za bránu, tam sa ho belasým nepodarilo vybojovať.

02:53 min

Nestrašil po prihrávke zakončoval z väčšieho uhla, Štěpánek si ľavú tyčku postrážil a zákrok si doslova vychutnal.

02:17 min

Puustinen sa ďaleko neodstal, Slovan následne vysoko napáda rozohrávku súpera, podarilo sa mu získať puk v útočnom pásme, od modrej čiary strieľal Sloboda, Ježov puk chytil do lapačky a prerušil hru.

00:50 min

Slovan s pukom na hokejkách, nedarí sa mu však dostať do útočného pásma.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Hokejisti Slovana Bratislava dnes o 18:30 nastúpia proti ruskému celku Neftechimik Nižnekamsk.

SLOVAN sa predvčerom konečne dočkal víťazstva, po dlhej 13-zápasovej šnúre prehier zdolal pred vlastnými fanúšikmi Torpedo Nižnij Novgorod v zápase bohatom na góly 5:4 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil Rudolf Červený. Belasí figurujú na poslednej 12-tej priečke Západnej konferencie s 25-timi bodmi, jeden bod za Čerepovcom. Avšak na ôsmu priečku zaručujúcu postup do playoff strácajú už 18 bodov.

NIŽNEKAMSK si tiež neprechádza najlepším obdobím. Po zlých výsledkoch, keď sa mu podarilo zvíťaziť len v troch z pätnástich zápasov, vymenil Andeja Nazarova za trénerským kormidlom Viačeslav Bucajev. Mužstvo už pod vedením nového trénera prehralo v stredu v Rige 0:2. Nižnekamsk je aktuálne na 10. mieste Východnej konferencie s 35-timi bodmi. Na ôsmy Čeljabinsk stráca 6 bodov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Vlhová s Fialkovou prekvapili fanúšikov: Jedna šokovala všetkých, druhá urobila rázny krok!

FOTO Rytmus má za sebou boxerský zápas! Takto ste ho ešte nevideli: Zaliaty krvou a totálne na dne!

FOTO Frajerky našich športovcov počas sviatkov pritvrdili: Odhalené zadočky aj vianočná kamasutra!

Autor: Šport24.sk