Slováci mali na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu od úvodu herne navrch. Už v 2. minúte sa ujali vedenia zásluhou Libora Hudáčka, v polovici stretnutia zvýšil delovkou Martin Gernát. V tretej tretine zverenci trénera Craiga Ramsayho dovolili súperovi vrátiť sa do zápasu po úspešnej dorážke Briana Leblera, no tesný náskok v závere ustrážili a zaznamenali tak víťazný štart do finálového turnaja olympijskej kvalifikácie.
      
Na ZOH 2022 v Pekingu sa kvalifikuje iba víťaz bratislavského podujatia. V základnej C-skupine olympijského turnaja sa stretne so Švédmi, Fínmi a ďalším úspešným kvalifikantom.

Marek Hrivík, kapitán SR: "Bol to ťažký zápas, predsa len veľa chalanov ešte nemalo za sebou žiadny duel v sezóne, najmä v tretej tretine bolo cítiť únavu a že nám chýba herná prax. Ale doviedli sme zápas do víťazného konca a ideme ďalej. V presilovkách bolo vidno, že ešte nie sme zohratí, nacvičovali sme ich iba dva dni. Verím, že v ďalšom zápase to bude lepšie. Na kapitánske céčko som hrdý, snažím sa ísť chalanom príkladom. Braňo Konrád nás podržal, rovnako ako na majstrovstvách sveta, je to vynikajúci brankár. S Poliakmi to bude v piatok náročné, vyhrali nad Bieloruskom, ukázali, že hokej hrať vedia. Treba sa na ten zápas dobre pripraviť."
      
Ján Pardavý, asistent trénera SR: "Bolo cítiť, že to bol prvý zápas sezóny. Je ťažké nájsť tak rýchlo chémiu. Mali sme dobrý štart, dali sme rýchly gól, výrazne sme prestrieľali súpera. Druhý gól nám pomohol. Ak by sme dali ďalší, bol by to pokojný zápas. V tretej tretine sme si to sami skomplikovali, okolo 8.-9. minúty sme začali vymýšľať, dali sme šance súperovi, ktorý to využil na strelenie kontaktného gólu. V závere sme hrali umne, až na jednu šancu sme Rakúšanov nepustili k našej bránke. Výrazne nás podržal Braňo Konrád, nečelil veľa strelám, ale všetky boli ťažké. Proti Poliakom to bude podobné ako proti Rakúšanom, proti Bielorusku podali veľmi dobrý výkon, sú organizovaní. Nebude to nič jednoduché. Máme však taký skúsený tím, že to podľa mňa zvládneme."
      
Branislav Konrád, brankár SR: "V prvej tretine som sa do toho celkom dostal, v druhej som v bránke stál, našťastie sme dali druhý gól. V tretej tretine som mal opäť robotu, škoda, že sme nestrelili tretí gól, mohli sme to zlomiť. Záver sme zvládli, máme tri body, ideme ďalej. Myslím si, že sme hrali dobrý kombinačný hokej, v tretej tretine sme chceli hrať tvorivo, ofenzívne, Rakúšania však za nás zabiehali a vypracovali si šance. V hale bolo šialené teplo, ľad bol ťažký, pre tých, čo hrali prvý zápas, to bolo o to náročnejšie."
      
Martin Gernát, autor druhého gólu SR: "Pre väčšinu hráčov to bol prvý zápas po dlhej dobe. Hlavný cieľ bolo strieľať, dávať všetko na bránku. Tak to bolo aj pri mojom góle, brankár síce puk videl, ale nejako mu to prepadlo, zrejme cez vyrážačku. Chvalabohu to tam padlo, po druhom góle sa nám ľahšie hralo. Snažili sme sa tlačiť do útočného pásma, v tretej tretine sme však boli pasívnejší v päťminútovej pasáži, kde nám dali Rakúšania gól. Po nej sme si povedali, že treba hrať aktívne, zlepšili sme to a záver sme si už udržali. Na Poliakov sa musíme pripraviť, dnes dosiahli cennú výhru, z jedného úniku dali gól, majú dobrého brankára."
      
Craig Ramsay, tréner SR: "Neviem, prečo nikdy nedokážeme vyhrať ľahko. Vždy nájdeme spôsob, ako si to sťažiť a urobiť z toho tesný zápas. Rakúsky brankár chytal brilantne, vytvorili sme si množstvo šancí na skórovanie, ale nedokázali sme z nich dať gól. Pri viacerých šanciach sme si ešte zbytočne prihrávali. Mali sme to hrať jednoducho ako pri víťaznom góle, keď sa ujala obyčajná strela z diaľky, pri ktorej sme sa natlačili pred brankára. Som však hrdý na tím, hráči bojovali, môžu byť na seba pyšní."