Aj z toho dôvodu je celkom reálne, že sezónu v Montreale nezačne ani jednotka tohtoročného draftu Juraj Slafkovský. Odchovancovi košického hokeja totiž nevyšli ani zďaleka podľa predstáv úvodné dva prípravné duely v hlavnom kempe. „Uvidíme, ako bude napredovať. Myslím si, že preňho boli tie dva zápasy trochu zdrvujúce, ale v predchádzajúcich dvoch súbojoch na turnaji nádejí v Buffale bol zasa skvelý. Aj v dvoch modelových zápasoch, ktoré mal s naším tímom, viedol našich hráčov so streleckými šancami a to s celkom slušným náskokom. Takže, miestami je veľmi dobrý, no je tam aj nevyrovnanosť v tom, ako sa to premieta do prípravných duelov,“ povedal pre kanadské médiá generálny manažér Montrealu Kent Hughes.

Na otázku, či Slafkovský začne sezónu v prvom tíme, odpovedal vyhýbavo. „Musíme urobiť to, čo bude preňho správne. Ak máme urobiť to, čo sme hovorili, keď sme ho draftovali – nehľadali sme najlepšieho osemnásťročného hráča, ale hľadali sme najlepšieho hráča NHL do budúcnosti – tak to podľa mňa nemôžeme urobiť bez toho, aby sme urobili to najlepšie rozhodnutie pre neho. Či to bude populárne rozhodnutie alebo nie, urobíme to, čo budeme veriť, že je správne,“ záhadne vysvetlil.

Vďaka transferovej dohode medzi NHL a fínskou Liigou, kde Slafkovský naposledy pôsobil, majú Canadiens možnosť poslať mladého Slováka do Lavalu v AHL. Už skôr však Hughes avizoval, že ho chce udržať v Severnej Amerike, či už to bude v NHL alebo AHL. Sezóna sa pre Montreal začne 12. októbra zápasom proti Torontu.