Zaujímavosťou je, že panely nie sú priamo na štadióne, ale na streche priľahlých budov. Podľa slov riaditeľa spoločnosti, ktorá mala celú inštaláciu pod palcom, ide o 320 kusov 141kW fotovoltaických panelov. „Najmä počas mesiacov, kedy je vonku veľmi horúco a zároveň svieti veľa slnka, sú schopné pokrývať 20 až 30 percent energie,“ povedal pre TV Markíza Peter Župa s tým, že pri súčasných cenách energie je návratnosť okolo piatich rokov. Ako to na Gáboríkovom štadióne v súčasnosti vyzerá, si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Panely sú v prevádzke od júla, no otec Mariána Gáboríka nosil túto myšlienku v hlave omnoho dlhší čas. „Začal som nad tým špekulovať už vlani v júni, v novembri doviezli panely, no pre zdĺhavý proces vybavovania všetkých potrebných náležitostí, museli ostať viac než polroka uskladnené. Ak mám byť úprimný, celá administratíva trvala zhruba osem mesiacov, a to obdobie ma stálo kopec nervov. Do toho prišlo viac než štvornásobné navýšenie cien energií v porovnaní s predchádzajúcim rokom, a tak som aj uvažoval, že štadión zavrieme. Nakoniec ma Majo ukecal, vložil do toho aj svoje peniaze, a rozhodli sme sa, že budeme pokračovať,“ povedal pre náš denník Pavol Gáborík.

Vďaka Gáboríkovcom tak máme na Slovensku prvý zimný štadión s vlastnou minielektrárňou, ktorá v slnečných dňoch môže znížiť náklady až o tretinu. „Musím poďakovať otcovi, bol to jeho nápad. On to celé zbúchal, aby mohli ľudia, deti, krasokorčuliari, hokejisti aj hobíci chodiť na ľad,“ vzdal poklonu svojmu otcovi Marián Gáborík.