V tejto súvislosti vznikol tlak na IIHF, aby šampionát presunula do inej krajiny. "Nezorganizujeme šampionát, ktorý môžu zneužiť politické kruhy. To sa týka vládnej moci a aj opozície. Máme pripravený plán B. Ten existuje už od jesene," povedal v piatok Fasel.
      
Švajčiar sa s bieloruským prezidentom stretol v pondelok. "Zreteľne sme mu naznačili, že šampionát v Bielorusku nemôže byť, ak sa veci nezmenia," prezradil Fasel, ktorý zároveň informoval, že otázkou organizátora MS sa výkonný výbor IIHF bude zaoberať 25.-26. januára. Informovala o tom agentúra DPA.
      

Podľa Fasela federácia zvažuje aj iné možné alternatívy, dostala oficiálnu ponuku od Dánska, ktoré by mohlo zaskočiť ako organizátor či spoluorganizátor MS 2021, a diskutuje aj so slovenskou stranou. O možnosti, že by jednu zo skupín MS mohla namiesto Minska hostiť Bratislava, už v decembri informovalo švajčiarske periodikum Watson.
      

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) poprel, že by v tejto veci rokoval s IIHF. "S Medzinárodnou hokejovou federáciou nevedieme momentálne žiadne rokovania o prevzatí tohtoročného svetového šampionátu. Takouto vecou sa ani nezaoberáme. Predovšetkým veríme, že IIHF situáciu vyrieší a majstrovstvá sveta sa uskutočnia," uviedol pre TASR media & PR manažér SZĽH Peter Jánošík.