Bývalý hráč Nitry, Slovana či Skalice chce aj prostredníctvom nášho denníka ešte raz poďakovať všetkým, ktorí ich v nerovnom boji so zákernou chorobou podporovali. „Veľká vďaka patrí primárovi chirurgického oddelenia v Topoľčanoch Emilovi Dulebovi, ktorý sa do snahy pomôcť nám vložil úplne naplno. Žil s nami dňom i nocou, neustále nám bol nápomocný, za čo si ho veľmi vážim a do smrti mu budem vďačný. Takisto veľkú energiu do Dankinho boja vložil doktor Andrej Jurík z Bratislavy. Aj jemu patrí obrovské ďakujem,“ dodal Miroslav Ďurák.

ZÁBERY z pohrebu manželky bývalého hokejistu si pozrite TU! 

V najťažších životných chvíľach podal Mirovi pomocnú roku bývalý spoluhráč z Nitry Tomáš Chrenko. „Tomáš je vynikajúci človek, ktorý sa mi snažil pomôcť už pri mojom ochorení. Po Dankinom odchode opäť vynaložil enormné úsilie mi pomôcť, a tým pádom som minulý týždeň absolvoval školenie ambasádorov športových aktivít. Po úspešnom zložení skúšky by som mohol pracovať s deťmi na základných školách. Drží nado mnou ochrannú ruku, za čo som mu veľmi vďačný a zaviazaný.“

Ďurák nehovorí o svojej milovanej manželke inak ako o láske svojho života, pričom ich životný príbeh bola veľká romanca. Stretli sa v jedno leto, keď Danka študovala na vysokej škole a on ešte hrával hokej v zámorí. Mal však pred sebou športovú kariéru, nechcel sa viazať. Danka potom odišla na niekoľko rokov do Austrálie. Ich kroky sa opätovne stretli po Mirovom ochorení, dali sa opäť dokopy. V máji 2018 mali svadbu a o tri mesiace na to sa im narodila milované dcérka Tamarka.