Tento rok prekazila pandémia koronavírusu hokejovým fanúšikom radosť po celom svete. Zrušený svetový šampionát vo Švajčiarsku mali byť vrcholom sezóny. Českí a slovenskí priaznivci sa nevedeli dočkať najmä federálneho derby. To malo byť na programe už v základnej skupine. Na zápas plný emócii sa vždy oba národy tešili, a to aj z toho dôvodu, že nikdy sa nezaobišlo bez hecujúcich slov.

JÁGROV UŠTIPAČNÝ STATUS NA ADRESU SLOVÁKOV NÁJDETE V GALÉRII

Podľa pôvodného plánu sa mali zverenci trénera Craiga Ramsayho stretnúť s reprezentáciou ČR v sobotu 16. mája. To, samozrejme, neušlo pozorností legende českého hokeja Jaromírovi Jágrovi. „Za normálnych okolností by sme hrali na MS so Slovákmi a určite by sme im to natreli. Ale asi by to bolo tesné, nemám už dvadsať rokov,” rypol si do hokejistov spod Tatier na svojom facebookovom profile 48-ročný rodák z Kladna.

Slová majstra sveta a olympijského víťaza z Nagana nenechali chladnou zasa našu hokejovú legendu – Jozefa Golonku. „Jágr bol pán hokejista, ale toto by si nemal dovoliť. Športová história pozná viacerých veľkých hráčov, no nezažil som, aby sa v takomto duchu niekedy vyjadrili Beckenbauer, Jordan alebo Messi. Ak nemá rešpekt voči akémukoľvek súperovi, mal by si radšej zahryznúť do jazyka,“ odkázal Jozef Golonka na diaľku Jaromírovi Jágrovi.