Po hokejovej kariére sa nitriansky rodák plynulo presunul pred televíznych divákov ako spolukomentátor hokejových zápasov. Nasledovala pravidelná účasť v šou o cestovaní a od septembra minulého roku má s Mariánom Gáboríkom vo verejnoprávnej televízii vlastnú reláciu. Nedávno však jeho pohyb pred kamerami nabral ďalší rozmer, a to keď si „strihol“ krátku rolu v populárnom markízackom seriáli.

EXKLUZÍVNE zábery z natáčania nájdete v GALÉRII

Valábik si pri svojej hereckej premiére zahral od hlavy po päty obviazaného pacienta, ktorý pripomínal múmiu, pričom na obraze sa objavil zhruba na 30 sekúnd. V jeho repertoári boli aj dve vety, ktoré však v štúdiu nadaboval herec Daniel Heriban. „Nepovažujem sa za herca a ani si nemyslím, že to bola pravá herecká úloha. Prvú polovicu obrazu ma nebolo vidieť, čo bola výhoda, v druhej už áno, no to už bolo jednoduché. Pred nakrúcaním som nemal trému, skôr som cítil zodpovednosť. Na druhej strane to bolo pre mňa výzva a som rád za túto skúsenosť. Osobnostne ma posunula opäť o čosi vpred,“ skonštatoval Boris Valábik.

Hokejovému fešákovi robila na pľaci spoločnosť ostrieľaná herečka Petra Polnišová. „Peťa je profíčka, ktorá mi to celé zjednodušila a práve vďaka nej to bolo pre mňa bezproblémové,“ pokračoval Valábik, ktorý hereckú flintu po epizódnej role do žita nehádže. „Neviem si predstaviť, že by sa zo mňa stal profesionálny herec. To určite nie. Ale rovnako nepoviem, že prípadné ponuky budem rad radom odmietať. Všetko bude záležať od situácie a konkrétnej ponuky či predstavy.“

EXKLUZÍVNE zábery z natáčania nájdete v GALÉRII

Málokto vie, že Boris v nedávnej minulosti už jednu hereckú ponuku odmietol. „A najskôr som odmietol aj túto, no napokon ma zlomil Juraj Šoko Tabaček. Aby som to však ozrejmil, ak nie som sám sebou, tak sa hanbím. Tým pádom by zo mňa nebol dobrý herec,“ zamyslel sa Valábik, ktorý obdivuje Anthonyho Hopkinsa, Jacka Nicholsona či Al Pacina. Zo slovenských hercov sa mu najviac pozdáva Tomáš Maštalír.