Prvorodený syn legendy česko-slovenského hokeja sa síce už pred rokmi osamostatnil, no mamu Alexandru pravidelne navštevoval. Udialo sa tak aj v decembri 2010, keď ešte ako hráč HC Košice dlhé týždne laboroval po operácii komplikovanej zlomeniny kľúčnej kosti. V jej opatere zostal dokonca niekoľko dní. „Dlhé roky som žila s hokejistom, takže dobre viem, že zranenia k tomuto športu neodmysliteľne patria,“ povedala v tom čase pre náš denník mama Alexandra, ktorá svojmu synovi robila pri tom ošetrenie postihnutého miesta infralampou. „V súčasnosti sa mi o komfort stará mama,“ dodal Pašek, ktorý si voľný čas v rodičovskom dome krátil vtedy tréningom s fitloptou alebo hrou na playstatione.

Dosiaľ nezverejnené zábery zo života Dušana Pašeka ml. si pozrite vo FOTOGALÉRII

Okrem lásky k hokeju zdedil Dušan po svojom slávnom otcovi aj vášeň pre golf. Ten sa snažil naučiť hrať aj svoju mladšiu sestru Sašu a pri jednom z tréningov v roku 2009 denník PlusJEDEN deň taktiež nechýbal. „Ku golfu sa dostanem zhruba dva-trikrát do týždňa. Nehrávam ho však preto, aby som prekonával nejaké rekordy. V prvom rade mi ide o to, aby som si pri ňom vyčistil hlavu, zabudol na všetky problémy a dokonale si oddýchol,“ vysvetlil Pašek junior, ktorý v tom čase obliekal skalický dres.

Hoci je golf finančne náročný šport, Dušan si vystačil aj s niekoľkoročnou výbavou. „Tú mám ešte po otcovi. Práve on ma zasvätil do tohto športu. Hneď ma chytil za srdce a zostal som mu verný až doteraz,“ vysvetlil Dušan, ktorý pri našom rozhovore akurát dával jednu z golfových lekcií mladšej sestre Saši.