Jeden z najlepších hráčov hokejovej histórie prežíva v súčasnosti náročné obdobie. Minulú stredu mu rakovina vzala otca, ktorý bol preňho celoživotným vzorom. „Poslúchal som iba jeho. A ešte Maria Lemieuxa v Pittsburgu,“ prezradil Jaromír Jágr v jednom z dávnejších rozhovorov.

Snímky z pohrebu, ktoré trhajú srdce, si pozrite vo FOTOGALÉRII

V utorok na pravé poludnie mu však do smiechu nebolo, keďže v Kladne dal svojmu milovanému otcovi posledné zbohom. Počas rozlúčky zaujal miesto v kostole Nanebovzatia Panny Márie miesto v prvej lavici, kde mu robili spoločnosť mama Anna i priateľka Dominika. Na pohrebe sa fenomenálny hokejista ujal aj slova, aby prečítal list, ktorý napísal v nedeľu. Vyplynulo z neho, že Jágr starší bol známy svojim typickým humorom. „Tvoj originálny pozdrav ,No nazdar, robíš niečo?´ dokázal vykoľajiť aj tých najväčších borcov. Neviem, či v nebi stretneš ako prvého Ježiša, Boha alebo niekoho iného, ale pozdrav ich iným štýlom. Toto by nebol dobrý začiatok,“ odkázal Jaromír Jágr počas poslednej rozlúčky otcovi do neba.

Na pohrebe nechýbalo viacero osobností, medzi ktorými nechýbali bývalí hokejisti Milan Nový, Jiří Šlégr, či Martin Straka, ale i Jágrova dlhoročná hokejová dvojička Tomáš Plekanec.